Сходознавці Університету відсвяткували Новруз

Студенти та викладачі кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича Львівського національного університету імені Івана Франка 23 березня 2016 року відзначили свято Новруз, яке в традиції багатьох східних народів знаменує початок нового року, нового життя, очищення душі  та прихід весни.

Під час заходу сходознавці розповіли про традиції, пов’язані з відзначенням Новрузу, історією його походження та символічним значенням, яке воно має для багатьох народів Сходу. Окрему увагу організатори заходу закцентували на самобутності національного одягу, традицій і звичаїв східних народів, підготувавши мультимедійні презентації. Також під час святкування Новрузу студенти декламували поезію східними мовами.

Організатори заходу зазначають, що традиція святкування Новрузу не має прямого зв`язку з ісламськими звичаями, а початки його виникнення слід шукати ще в дописемній історії людства. Деякі вчені вважають, що Новруз стало офіційним ще в часи Ахеменідської імперії ( VI—IV ст. до н.е.) як релігійне свято зороастрійців. Проте  зараз воно досі відзначається переважно в таких країнах, як Іран, Азербайджан, Узбекистан, Туркменістан та інші.

Окрім численних звичаїв і традицій, особливістю свята Новруз також є щедрий стіл, який включає великий перелік національних страв. Для того, аби повноцінно відчути специфіку святкування Новрузу студенти кафедри сходознавства приготували та почастували присутніх традиційними стравами, які, як правило, готують на Сході з нагоди відзначення початку Нового року.

Світлини: Олександри Чури Більше фото