Слухачі Королівського коледжу оборонних наук Академії оборони Великобританії відвідали університет

У рамках Євразійського навчального туру слухачі Королівського коледжу оборонних наук Академії оборони Великобританії, серед яких – 15 військовослужбовців із 13 країн світу, начальник Коледжу, сер Том Філліпс і представники Посольства Великої Британії 5 червня 2015 року відвідали Львівський університет, де спільно зі студентами та викладачами взяли участь у засіданні круглого столу.

«Більшість студентів Королівського коледжу оборонних наук – це військові, які отримують стратегічний рівень освіти. Поділившись на 6 груп, вони відвідують різні країни світу для того, аби скласти цілісну картину геополітичного світосприйняття», – розповів начальник Коледжу, сер Том Філліпс. «Окрім України, ми плануємо відвідати Білорусь, Польщу й Естонію з метою вироблення стратегічного бачення ситуації та перспектив розвитку згаданих країн. А відтак, для нас важливо почути думку українців, зокрема студентів, про ситуацію, у якій опинилася Україна, а також обмінятися міркуваннями щодо можливого вирішення конфлікту», – зазначив сер Том Філліпс.

В.о. декана факультету міжнародних відносин Ігор Бик розповів гостям про історію Львівського університету, зазначивши, що зустріч відбувається на базі одного з наймолодших факультетів одного з найстаріших Університетів України та Східної Європи, який був заснований 1661 року. Ігор Степанович окреслив основні віхи діяльності Університету, зосередивши увагу на міжнародній академічній співпраці. «Сьогодні в Університеті діє 18 факультетів, де навчається близько 20 000 студентів. Ми пишаємось тим, що наші випускники успішно працюють не тільки в Україні, а й практично в усіх країнах світу», – зазначив Ігор Степанович, розповідаючи про специфіку навчання у Львівському університеті. В.о. декана факультету міжнародних відносин закцентував увагу на модернізації системи вищої освіти в Україні, відзначивши, що «процес створення нових стандартів якісної вищої освіти є національним пріоритетом, що сприятиме встановленню авторитетного ліцензування й акредитації навчального закладу».

Заступник декана факультету міжнародних відносин із навчально-методичної роботи Ігор Іжнін розповів представникам делегації про створення Центру міжнародної безпеки та партнерства при факультеті міжнародних відносин, зазначивши, що Центр співпрацює із ОБСЄ, НАТО, Національним інститутом стратегічних досліджень, Академією сухопутних військ імені П. Сагайдачного та низкою інших установ, а також здійснює науково-дослідницьку та аналітичну діяльність. «Ми відкриті до співпраці, адже першочерговим завданням Центру є налагодження розуміння важливості національної безпеки та середовища, у якому перебуває країна», – додав Ігор Ігорович.

Обговорення ситуації, яка склалася в Україні, розпочав завідувач кафедри міжнародних відносин та дипломатичної служби Маркіян Мальський. «Сьогодні нам потрібно дати відповідь на два питання: що потрібно зробити об’єднаному Заходу, аби зупинити війну в Україні, та які дії застосовувати нашій країні у цьому випадку?», – поставив питання Маркіян Зеновійович.

Відтак, учасники круглого столу обмінялися міркуваннями щодо паралельності понять лібералізму й реалізму в сучасних умовах розвитку України, а також дії України як незалежної демократичної держави, які спрямовані на забезпечення існування демократичних норм й структур, доцільність переговорів із ворожою стороною, пріоритетність безпеки над стабільністю у східних регіонах України, суб’єктивні й об’єктивні фактори, які сприяли ескалації конфлікту та сприятливому середовищу для поширення пропаганди та ін.

Крім того, учасники делегації та представники Університету обговорили першопричини війни на сході України та зійшлися на думці, що за відсутності агресивних дій з боку Росії, конфлікту можна було б уникнути.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото