«Сміх крізь сльози»: Літературний сатирично-гумористичний концерт Анатолія Паламаренка

Народний артист України, лауреат Шевченківської премії, Герой України Анатолій Паламаренко  19 травня 2016 року відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрівся з Ректором Університету Володимиром Мельником і проректором з науково-педагогічної та виховної роботи Ярославом Гарасимом.

У рамках свого концертного туру університетами України Анатолій Паламаренко представив студентам і викладачам Університету свою авторську програму «Сміх крізь сльози», присвячену непересічному українцеві Лесю Танюкові, який у березні цього року відійшов у засвіти.

Літературний сатирично-гумористичний концерт Анатолія Паламаренка на пошану відомого українського режисера театру і кіно, Народного артиста України розпочали з біографічної розповіді про Леся Танюка. Доцент факультету культури та мистецтв  Майя Гарбузюк окреслила основні віхи біографії та творчості Леся Танюка, поділилась спогадами про цю талановиту людину, яку вона мала щастя знати особисто.

Зі вступним словом звернувся до учасників заходу проректор Ярослав Гарасим. Ярослав Іванович привітав усіх присутніх зі Всесвітнім  днем вишиванки і, представляючи гостя, зазначив, що «нам часто не вистачає справжнього й правдивого». «Сьогодні ж ми маємо унікальну можливість відчути справжню класику української літератури через мистецьке слово правдивого майстра – Анатолія Паламаренка», – сказав проректор.

Народний артист України Анатолій Паламаренко поділився тонкощами живого слова з представниками академічної спільноти Львівського університету, представивши свій творчий доробок.  У його неперевершено-майстерному виконанні прозвучали уривки з творів «Сон» Тараса Шевченка, «Кайдашева сімя» Івана Нечуя-Левицького, «Зачарована Десна» Олександра Довженка, оповідання «Роман» Степана Васильченка, усмішки Остапа Вишні та байки Павла Глазового.

Звертаючись до студентів, митець закликав молодь більше уваги приділяти читанню, зокрема української класики, бо в ній сконцентрована мудрість та історія українського народу.  «Пам’ятайте, що найбільше духовних вітамінів – у книзі», – додав він.

На зевершення свого виступу Анатолій Паламаренко підкреслив, що в цьому прекрасному місті він завжди відчуває «щире серце і слово ласкаве».

Слова вдячності за зустріч і неповторну атмосферу вечора адресував гостеві Ректор Університету, професор Володимир Мельник: «Ваші виступи пронизані глибокою душевною силою, яку Ви вкладаєте в художнє слово. Ви несете людям потужне джерело віри, любові й надії.  І вони слухають Вас серцем».