«Start Up Економіка»: перспективні можливості для студентів Університету

8 вересня 2017 року в рамках «Тижня креативного підприємництва у Львові» економічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка спільно із Міською радою та компанією «Avalon Inc» провели зустріч «Start Up Економіка».

Під час інтерактивного спілкування представники економічного факультету презентували конкурс стартапів і стипендіальну програму «Lviv business start up lab», а також спільно зі студентами, підприємцями і представниками місцевої влади обговорили проект нової освітньої спеціалізації «Start Up Економіка», яку планують відкрити у вересні 2018 року у ЛНУ ім. Івана Франка.

Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко наголосив, що місту надзвичайно потрібні  креативні ініціативи Львівського національного університету імені Івана Франка, спрямовані на розвиток підприємництва у регіоні.

Декан економічного факультету Ростислав Михайлишин зазначив, що кризи, які спіткали українську економіку у 1990-2000-х роках, похитнули позиції бізнес-освіти, але упродовж останніх декількох років інтерес до якісної бази для здобуття економічних знань активно зростає.

«Ми повинні дбати, щоб економічна освіта ставала усе якіснішою. Зараз ми орієнтуємо навчальний процес на підготовку фахівців, які б володіли вміннями і навиками ведення сучасної підприємницької діяльності, спрямованої на руйнування старих нежиттєздатних структур і творення інноваційних технологій та підходів до ведення бізнесу», – зазначив Ростислав Мийхалишин, додавши, що зараз на економічному факультеті активно упроваджують принцип дуальної освіти, яка полягає у поєднанні теоретичних знань із практичними навиками.

Розповідаючи про конкурс стартапів «Lviv business start up lab», організатори заходу зазначили, що він є спільною ініціативою освіти, міста та бізнесу, яка надасть можливість учасникам прослухати курс лекцій та тренінгів про створення стартапів, отримати практичний досвід і повноцінно реалізувати свій проект. Брати участь у конкурсі, який триватиме до 30 листопада 2017 року, можуть студенти усіх напрямів підготовки. Учасники зможуть запропонувати свої ідеї, підготувати проекти і презентувати їх. Згодом інвестори оберуть найкращі проекти для подальшої їх реалізації.

Для участі у конкурсі учасники повинні до 22 вересня 2017 року  зареєструватися за посиланням. З 25 вересня по 5 жовтня триватиме навчання, після якого учасники зможуть підготувати і презентувати свій стартам-проект експертам.

Приємною несподіванкою заходу стала заява представників компанії «Avalon Inc» про те, що за результатами цьогорічної зимової екзаменаційної сесії четверо студентів з економічного факультету, юридичного факультету, факультету прикладної математики та факультету міжнародних відносин Університету отримають одноразову стипендіальну винагороду у розмірі 5 000 грн від компанії. За їхніми словами, для цього потрібно бути бакалавром 4-го року навчання або магістром 1-го року навчання, мати найвищий рейтинг успішності, а також додатково пройти інтерв’ю з топ-менеджером компанії «Avalon Inc».

Додамо, що під час заходу студенти також мали нагоду поспілкуватися із  представниками місцевої влади і відомими підприємцями – Марком Зархіном, Ольгою Сивак, Антоном Скрипником, Зеновієм Вересом, Степаном Веселовським та Юлією Кірієнко.