Стартувала Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми мікробіології та біотехнології»

29 жовтня 2018 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми мікробіології та біотехнології». Конференція зібрала понад сотню науковців з 15 країн Європи та Азії. Співорганізаторами наукового форуму стали Всеукраїнська громадська організація «Українське товариство клітинної біології», Інститут біології клітини НАН України та Львівський університет.

Робота конференції спрямована на обговорення актуальних проблем мікробіології, біотехнології та клітинної біології, представлення провідних досліджень та проектів Інституту біології клітини НАН України, а також на встановлення партнерських взаємин та співпраці між українськими та іноземними мікробіологами, біотехнологами та імунологами.

Проведення такого авторитетного міжнародного наукового зібрання саме у Львові є невипадковим. Адже на сьогодні Львів є одним із найважливіших центрів сучасних мікробіологічних та біотехнологічних досліджень, історія яких сягає ще першої половини ХХ століття.

Під час урочистого відкриття конференції, яке відбулося  в Актовій залі, проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський зазначив, що дослідження в галузі мікробіології та біотехнології мають надзвичайно велике значення для повсякдення кожного з нас.  «Сьогодні ми дуже часто згадуємо мікробіологію в контексті вирішення пріоритетних задач сучасності – харчування, енергозбереження, медицини, екології тощо. Мікроорганізми оточують нас усюди, вони можуть як загрожувати нам, так і бути інструментом для розв’язання багатьох проблем. А відтак, ми повинні докладати великих зусиль для інтенсивного розвитку цієї галузі науки», –  наголосив Роман Євгенович.

Конференція, яка триватиме упродовж трьох днів, відбувається у форматі проведення шести сесій, на яких науковці обговорюють проблеми та перспективи розвитку клітинної біології мікроорганізмів, мікробного виробництва біопалив, а також роль медичної мікробіології та біотехнології у контексті сучасної медицини. Крім того, вчені аналізують важливі проблеми, пов’язані з дослідженнями різноманітності мікроорганізмів, питаннями біохімії та генетики, використанням метаболічної інженерії в конструюванні ефективних продуцентів та впровадженням нових біотехнологій.

У рамках конференції також передбачено засідання освітньої групи Європейської Федерації Мікробіологічних Товариств (FEMS).

Ключовими доповідачами наукового зібрання є: академік НАН України Андрій Сибірний (Інститут біології клітини НАН України, Львів); член-кореспондент Польської Академії наук проф. Гжегож Венгжин (Гданський університет, Польща); академік НАН України Валентин Підгорський (Інститут мікробіології і вірусології НАН України, Київ); проф. Фолькмар Пассот, (Шведський природничий університет, Уппсала); проф. Патрик Фікер (Льєжський університет, Бельгія); проф. Ярослав Дзядек (Інститут медичної біології Польської Академії наук, Лодзь); проф. Анджей Джугай (ректор Вищої медичної школи в Клодзко, Польща); проф. Анджей Гаміан (Інститут імунології і експериментальної терапії Польської Академії наук, Вроцлав); член-кореспондент Латвійської Академії наук Александр Рапопорт (Латвійський університет, Рига); проф. Рімантас Даугелавічус (Каунаський університет, Литва); проф. Владімір Мрса (Загребский університет, Хорватія); проф. Аліція Йожковіч (Ягеллонський університет, Польща); проф. Пєтро Буззіні (Університет Перуджі, Італія); проф. Колін Харвуд (Університет Ньюкасла, Велика Британія); член-кореспондент НАН Республіки Вірменія Армен Трчунян (Єреванський державний університет, Вірменія); проф. Деітхард Маттановіч (Віденський університет природних ресурсів і прикладних природничих наук, Австрія); проф. Джойсі Канг (Медичний університет Ґуйчжоу, Китай); проф. Йозеф Анне (Левенський католицький університет, Бельгія); проф. Пауль Кос (Антверпенський університет, Бельгія); академік НАН України Марина Скок (Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, Київ) та багато інших.

Учасники конференції змогли не тільки взяти участь у жвавих дискусіях та взаємному обміні науковими ідеями, а й насолодитися концертною та культурною програмою. Зокрема, для всіх учасників було проведено пізнавальну екскурсію визначними пам’ятками міста Львова.