Стартувала Школа німецького права

2 жовтня 2019 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття 10-го ювілейного етапу курсу «Паралельного вивчення німецького права», який за цей тривалий період став доброю традицією та своєрідним «брендом» юридичного факультету.

Проходити курс, який передбачає паралельне вивчення різних галузей німецького права, студенти Львівського університету мають нагоду уже десятий рік поспіль завдяки співпраці ЛНУ ім. Івана Франка та Німецького фонду міжнародного правового співробітництва. Цьогоріч взяти участь у курсі зголосилися близько 35 учасників, серед яких студенти та викладачі юридичного факультету, студенти факультету міжнародних відносин і факультету іноземних мов, що безумовно свідчить про тенденцію зростання інтересу до німецького права.

З вітальним словом до учасників Школи німецького права та гостей заходу звернувся декан юридичного факультету, професор Володимир Бурдін, який підвів підсумки роботи школи за останні 9 років та висловив впевненість у подальших успіхах та розвитку українсько-німецької співпраці. Також Володимир Миколайович побажав учасникам школи плідної роботи, яскравих вражень й активного інтелектуального збагачення упродовж усього річного курсу.

Про лекторів, умови проходження курсу та вимоги до його учасників розповів директор Німецького фонду міжнародного правового співробітництва та керівник курсу д-р Штефан Хюльсхьорстер. «Ми щиро вдячні студентам Львівського університету за постійний інтерес, який вони проявляють до вивчення основ німецького права», – сказав він, відзначивши, що саме львівські студенти традиційно демонструють високі результати. Він також наголосив, що в рамках курсу випускниками вже стали 167 учасників, прочитано 60 лекцій, видано 11 стипендій.

Почесним гостем цьогорічної ювілейної церемонії урочистого відкриття Школи німецького права став багаторічний декан юридичного факультету, ініціатор заснування у Львові Курсу паралельного вивчення німецького права, професор Андрій Бойко, який виступив із доповіддю «Ідея, історія та цілі запровадження курсу «Паралельне вивчення німецького права» на юридичному факультеті ЛНУ ім. Івана Франка у 2010 році».  У своїй доповіді він наголосив, що сучасна правнича освіта повинна мати на меті формувати не просто правника, а саме судді, як представника самостійної гілки державної влади, яка повинна вершити правосуддя. А тому для сучасного правника надзвичайно важливо вміти виходити за рамки національного права, порівнювати його із іншими спорідненими правовими системами, вміти аналізувати та застосовувати норми права, формувати достойну судову практику.

Суддя Конституційного Суду України у відставці Віктор Шишкін, який стоїть біля витоків Школи німецького права, звертаючись до учасників, запевнив, що фахівці, які володіють німецькою мовою й опанували основи правової системи європейських країн сьогодні дуже потрібні Україні. А відтак, участь у Школі – це не лише перспективна можливість для кожного студента, але й велика відповідальність.

На складних викликах, перед якими постає сучасний світ,  акцентував увагу також ще один співзасновник школи, суддя Конституційного Суду України у відставці Петро Стецюк. За словами Петра Богдановича, молоді фахівці повинні навчитися реагувати на численні загрози сучасності і постійно удосконалюватись.

Учасником церемонії відкриття також був президент Конституційного суду землі Райнер Пфальц д-р Ларс Брокер, який є лектором курсу у галузі конституційного права. Участь доктора Брокера засвідчує те наскільки ретельно Фонд, що є організатором курсу, підбирає лекторів, які б могли не лише з теоретичної, але й з практичної сторони показати учасникам тонкощі німецького права. До слова, пан Брокер вже 5-ий рік є лектором курсу, та, незважаючи на щільний робочий графік, завжди з радістю знаходить час для львівських студентів.

Додамо, що у рамках курсу студенти прослухають лекції восьми німецьких науковців та практиків із найважливіших галузей правової системи Німеччини. Упродовж року слухачі двічі писатимуть тест, який є контролем засвоєних знань. Після завершення навчання учасники, які наберуть відповідну кількість балів за результатами тестування, отримають сертифікат про завершення курсу і можливість навчатися у Літній школі права, яка відбуватиметься у Німеччині.

Найкращий студент курсу отримає стипендію, яка передбачає науково-дослідницьку роботу в одному з німецьких університетів.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото