Стартувала закордонна навчальна практика студентів географічного факультету в Ойцовсьому національному парку

Студенти першого курсу географічного факультету напряму «Туризм» розпочали традиційну навчальну практику в Ойцовському національному парку (Малопольське воєводство, Республіка Польща).

Це вже дев’ятнадцята щорічна закордонна навчальна практика студентів географічного факультету в одному із найкрасивіших і найпопулярніших серед відвідувачів парків Польщі (входить до списку ЮНЕСКО). Практика триватиме 10 днів і має дуже насичену програму: студенти ознайомляться з численними туристичними атракціями Ойцовського національного парку (печери Локєтка і Темна, долина річки Пронднік, знамениті скельні комплекси, Капличка на воді тощо) та його інфраструктурою, історико-культурними особливостями міста Кракова і всесвітньо відомою копальнею солі Вєлічка, здійснять подорож до Татранскього національного парку (курортна місцевість Закопане, найвищі озера Татр – Морське Око і Чорний став), відвідають знамениті старовинні замки Краківсько-Ченстоховської височини та багато інших цікавих об’єктів.

Під час навальної практики студенти досліджуватимуть туристичний рух в Ойцовському національному парку, а результати цих досліджень передадуть адміністрації парку для подальшого використання у роботі. Така практика дає змогу студентам напряму «Туризм» здобути неоціненний досвід у багатьох аспектах – планування та забезпечення туристичної інфраструктури і туристичного руху на природоохоронних територіях, управління природними та історико-культурними туристичними об’єктами і комплексами, функціонування курортних і туристичних місцевостей, здійснення маркетингових досліджень туристичного руху тощо.

Нагадаємо, що Ойцовський національний парк створений 14 січня 1956 року і є найменшим за площею національним парком Польщі (лише 2145,62 га, а площа його охоронної зони – 6777 га). Парк розташований у мальовничій долині річки Пронднік і є справжньою перлиною поблизу відомого туристичного центру – міста Кракова. На його території гармонійно поєднуються природні та історико-культурні цінності – багатий спектр скельних і карстових утворень, видове багатство флори і фауни, історико-культурні пам’ятки і традиційна сільська забудова. Усе це створює фантастично привабливу місцевість з сучасною туристично-освітньою інфраструктурою, доступну для відвідування цілорічно.

Практика студентів географічного факультету в Ойцовському національному парку відбувається згідно із угодою про співробітництво між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Ойцовським національним парком на 2017-2022 роки.

Більше фото