Стартував проект «ECO LIFE: життя у стилі еко»

4 грудня 2018 року в Дзеркальній залі Львівського університету відбулося урочисте відкриття проекту «ECOLIFE: життя у стилі еко». Проект ініціювали економічний факультет ЛНУ ім. Івана Франка, Львівська міська рада і Національна туристична організація України.

З вітальним словом до присутніх звернувся Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, який зазначив, що проблема взаємодії людини і природи більш фундаментальна, ніж ми собі уявляємо, і у своїх нинішніх виявах проявляється дедалі драматичніше.

суспільства стала критичною за своїми масштабами. Проблема взаємодії людини і природи набула глобальних ознак. Вона не просто охопила весь світ, а стосується життя як такого, можливості виживання і життя кожної окремої людини, – зауважив Володимир Мельник. – Ми повинні по-новому подивитися на ідеологію, філософію,парадигму взаємодії людини та природи. Щоб вижити, ми повинні витворити нову етику! Не етику підкорення, перетворення природи, а етику виживання, співпраці з природою».

Започаткований проект, на переконання Ректора, повинен створити платформу для побудови екоеволюційної взаємодії людини і природи, що забезпечить людству природний розвиток і дасть йому змогу здійснювати свою предметно-перетворюючу діяльність.

Проект «ECO LIFE: життя у стилі еко»став можливим за сприяння Львівської міської ради. На його презентації виступив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, який наголосив,що все починається з усвідомлення того, наскільки наші буденні кроки впливають на глобальні взаємодії. Наприклад, маленька вулична кав’ярня може продати за день 300-500 горняток кави. У результаті маємо чималу купу використаного одноразового посуду, який потрапляє на полігон. «Але достатньо взяти за звичку мати при собі багаторазові горнятка, – переконаний Андрій Москаленко, – і це набагато зменшить кількість сміття, яким завалені полігони. Те саме і з поліетиленовими пакетами – це проста річ, яка залежить від людської звички. Тож давайте починати з простих речей – це працює!»

За останнє десятиріччя посилилася загальносвітова тенденція зростання соціальної відповідальності бізнесу. На важливості соціальної та екологічної відповідальності у підприємницькій діяльності наголосив у вітальному слові старший віце-президент Національної туристичної організації України, віце-президент Міжнародної торгової палати ICC Ukraine,меценат Тарас Демкура.

«Наш проект – це поєднання громадської ініціативи, влади, бізнесу та студентства. Сьогодні перед нами постає важливе питання: «Що я залишу для прийдешніх поколінь?». Я наголошую на тому, що кожен бізнес має бути сьогодні екологічно відповідальним. Як відомо, 37% усіх захворювань провокує неякісна вода. 80% людей використовує воду з поверхневих джерел, і її якість вельми сумнівна. Як вихід, ми пропонуємо масштабувати й робити доступними фонтани з чистою питною водою, а також упроваджувати системи очистки води з кранів. Вважаємо, що активна підтримка молодіжних ініціатив дозволить перетворити Львів на справжнє екомісто», – переконаний Тарас Демкура.

Декан економічного факультету Ростислав Михайлишин зазначив: «Для нас важливою в цьому проекті є освітня компонента. «ECOLIFE: життя у стилі еко» – це соціально-орієнтована складова трансформації екосвідомості суспільства та бізнесу, актуалізації екологічної проблематики через популяризацію ефективності ековиробництва та екотехнологій. Найкращим показником ефективності Проекту стане реалізація представлених у фіналі студентських робіт».

Володимир Біланюк, декан географічного факультету, цитуючи давньоримського географа Страбона, зазначив, що Земля – дім людства! А Львів –це дім усіх львів’ян! Кожен із нас повинен усвідомити актуальність екологічноїпроблематики.

Участь у відкритті Проекту взяли також відомі громадські діячі та активісти, зокрема засновниця «Zero Waste» Ірина Міронова, письменник,громадський діяч, успішний ресторатор Андрій Іонов, голова постійної комісії екології та природокористування ЛМР Ірина Оршак та інші.

Проект передбачає організацію низки круглих столів за напрямами: HoReCa; установи, організації та офіси; дитячі дошкільні заклади та заклади середньої освіти; домогосподарства. Крім того, будуть організовані навчання, моніторинг екологічної проблематики, написання проектів та їх реалізація.

Запрошуємо студентів до участі в Проекті«ECO LIFE: життя у стилі еко». Реєстрація відкрита до кінця грудня 2018 року за посиланням: https://goo.gl/forms/5mC7V7oTGCad5Lx92