Стажування студентів в органах державної влади у рамках проекту «Державотворець»

З 15 по 23 червня 2018 року студенти факультету управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка проходили стажування в органах державної влади у Києві. Зокрема у стажуванні, організованому в рамках проекту «Державотворець», взяли участь магістр спеціальності «Публічне управління та адміністрування»  Максим Вайда та бакалавр спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Михайло Бірченко.

Ініціатором цього масштабного проекту є Міністерство молоді та спорту України. З метою активізації участі молоді в процесах реформування держави Міністерство спільно з Українською академією лідерства за сприяння проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні “Взаємодія”» залучає студентів до практики в міністерствах, Адміністрації Президента України, обласних державних адміністраціях та у парламенті.

Відбір на стажування відбувався на конкурсній основі у два етапи. На одне місце претендувало шість кандидатів, з-поміж яких було обрано 100 найкращих. Для них організували стажування в Адміністрації Президента України, Секретаріаті Кабінету Міністрів України, міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади.

Наші студенти, зокрема, мали змогу переймати досвід у таких відомих держслужбовців та управлінців, як Володимир Гройсман (Прем’єр-міністр України), Дмитро Шимків (заступник голови Адміністрації Президента України), Олександр Саєнко (Міністр Кабінету Міністрів України), Артем Ситник (директор Національного антикорупційного бюро України), Ваче Давтян (керівник компанії «Промкабель електрика», «Пан Електро», бізнес-тренер «Leaderway») та інших.

Виступаючи на закриті проекту, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив на тих безпрецедентних викликах, які постали сьогодні перед нашою державою, та нагальній потребі нових підходів для їхнього подолання. «І варіантів два: прийти у владу і змінювати країну або ж опустити руки і змінити країну проживання. Але де б ми не були по світах – завжди будемо в гостях. Тільки в Україні будемо вдома. І сьогодні у нас є шанс змінити свою країну. Не всім випадає можливість бути причетними до змін», – зазначив Володимир Гройсман під час зустрічі з учасниками проекту «Державотворець».

Всі учасники програми отримали сертифікати про успішне проходження стажування. Та головне – вони здобули безцінний досвід, що стане їм у нагоді в процесі подальшого реформуванні та модернізації країни. Для студентів спеціальності «Публічне управління та адміністрування» це стажування – важливий крок у професійному становленні та добрий початок кар’єри.

Бажаємо нашим студентам ефективно використати здобутий досвід у розбудові рідної країни!