Студентська наукова конференція філософського факультету

У рамках Фестивалю науки 14 травня 2015 року на філософському факультеті відбулось урочисте відкриття студентської наукової конференції «Дні науки-2015».

З вітальним словом до учасників заходу звернулась заступник декана філософського факультету з наукової роботи Руслана Карковська: «Щорічна студентська конференція – це прекрасна можливість для молодих науковців апробувати свої напрацювання, поділитись досвідом, здобути нові знання, подискутувати і зарядитись позитивною енергію для подальших звершень на дослідницькій ниві. Я переконана, що в цій конференції беруть участь майбутні знані філософи, культурологи, політологи та психологи, а такий захід стане однією з «цеглинок» вашої успішної наукової кар’єри».

До вітальних слів долучилась викладач кафедри філософії Тетяна Борис, яка побажала учасникам конференції цікавих тематичних доповідей, плідних дискусій і приємних вражень.

Пленарне засідання конференції розпочала аспірант кафедри філософії Марія Голяш із доповіддю «Людина як діючий суб’єкт у Йоганна Фіхте». «Філософ вірить у силу людських можливостей, – сказала аспірантка. – Він вивчає людину як діючий, активний, бажаючий практично діяти автономний суб’єкт».

Аспірант кафедри теорії та історії культури Тетяна Продан розглянула «Поняття «гідності» в етиці чеснот Аристотеля». Вона зазначила, що в «Нікомаховій етиці» філософ говорить про поняття «гідності» у трьох аспектах: в суб’єктивному вимірі – як персональну якість душі людини, в об’єктивному вимірі – де гідність виявляється у вигляді честі, а також гідність як цінність, яка є вихідною умовою, початком, що відрізняє її від блага як мети.

Під час пленарного засідання з науковими доповідями виступили: аспірант кафедри психології Олена Клименко про «життєву перспективу в умовах обмежень життєздійснення», аспірант кафедри теорії та історії політичної науки Євген Ланюк про «історичні принципи взаємодії політики й мистецтва» та аспірант кафедри політології Ірина Чміль, яка представила дослідження на тему: «Антикомуністичні суспільні рухи як передумова формування політичних партій правового спрямування в країнах Центрально-Східної Європи».

На секційних засіданнях студенти розглянуть актуальні питання в галузях філософії, політології, культурології та психології.

Конференція триватиме до 15 травня 2015 року.