Студенти факультету іноземних мов обговорили актуальні питання лінгвістики, світової літератури та художнього перекладу

З метою залучення студентів до обговорення широкого кола напрямів сучасної філологічної науки  з урахуванням новітніх парадигм наукового пошуку 22 квітня  2016 року на факультеті іноземних мов відбулась Всеукраїнська студентська наукова конференція «Актуальні питання лінгвістики, світової літератури та художнього перекладу» (з міжнародною участю).

З вітальним словом звернулась до учасників конференції заступник декана факультету іноземних мов із наукової роботи Ліна Глущенко. Зосередивши увагу на  підсумках наукової роботи студентів у 2015 році, вона продемонструвала динаміку зростання кількісних показників публікацій (статей, тез, перекладів), участі студентів у наукових конференціях, конкурсах, олімпіадах.

Ліна Михайлівна також відзначила переможців і призерів  ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу наукових робіт зі спеціальності «Переклад» і Всеукраїнської студентської олімпіади та вручила їм грамоти й дипломи.

«У чесній інтелектуальній боротьбі, продемонструвавши вміння критично мислити, аналізувати, систематизовувати, обстоювати свої погляди в науковій дискусії, вам вдалося здобути перемогу», – резюмувала заступник декана та привітала молодих науковців зі значними здобутками в професійній діяльності.

Від імені професорсько-викладацького складу факультету іноземних мов привітала  студентську молодь завідувач кафедри міжкультурної комунікації та перекладу, професор  Алла Паславська. Алла Йосипівна назвала конференцію справжнім «багатоголоссям філологічної іншомовної науки», адже в ній беруть участь представники різних кафедр – студенти, які вивчають  романські та германські мови.

«З огляду на глобалізаційні процеси сьогодні англійська мова є найбільш поширеним засобом спілкування в країнах Європейського Союзу. Відтак статус англійської як lingua franca сьогодні утверджується і в Україні», – підкреслила Алла Паславська.

Однак, за словами професора, в умовах сучасності варто вчити і знати мінімум дві іноземні мови. «У Львівському національному університеті імені Івана Франка є чудові традиції вивчення мов інших народів. Це –  французька, німецька, іспанська, італійська, латина та грека», –  зазначила Алла Йосипівна та закликала студентів любити Слово та свій фах. Окрім того, професор Алла Паславська застерегла  молодь від плагіату, наголосивши на цінності власних автентичних  думок, без яких неможливо творити справжню  науку.

Привітала колег із початком роботи конференції і студентка Постдамського університету (Федеративна Республіка Німеччина) Констанце Оттербах.

На пленарному засіданні з доповідями виступили срібні призери ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт – магістр Христина Гинда та четвертокурсниця Роксолана  Стасенко.

Надалі учасники конференції продовжили роботу за такими тематичними напрямами: дериватологія, дискурсознавство, контрастивна лінгвістика, лексична семантика, лінгвопрагматика, лінгвостилістика, лінгвокраїнознавство, міжкультурна комунікація, фразеологія, історія художнього перекладу, теорія та практика перекладу, генологія, теорія та історія літератури.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото