Студенти історичного факультету під час розкопок в околиці міста Броди (урочище Заставки) знайшли залишки житла готів

На Львівщині, в околиці міста Броди, в урочищі Заставки, археологи знайшли житлово-господарський комплекс вельбарської культури, вірогідність існування якого – середина, друга половина ІІІ сторіччя нашої ери.

Йдеться на сайті ІА ZIK.

Як зазначив у коментарях керівник експедиції, доцент кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету імені Івана Франка Ярослав Онищук, комплекс складався із житлової споруди-землянки з глиняною піччю та двох господарських ям.

Серед артефактів, які віднайшли археологи у заповнені споруд та в культурному шарі, були уламки бронзових і залізних фібул, бронзова сережка та велика кількість фрагментів ліпного й кружального посуду.

Розкопки проводили студенти-історики ЛНУ ім. Івана Франка в рамках навчальної практики. Також частково допомагали їм у цьому члени Бродівської громадської організації «Край» за очільництва декана Бродівського деканату УГКЦ отця Богдана Вихора.

Світлини: ІА ZIK Більше фото