Студенти Львівського університету провели благодійний Віденський бал

3 грудня 2019 року в Будинку Вчених уже традиційно відбувся благодійний Віденський бал, організований Студентським урядом та Студентським профкомом Львівського національного університету імені Івана Франка. Учасники заходу мали змогу поринути в незабутню атмосферу ХІХ століття, насолодитися класичними танцями та вишуканим фуршетом, а також взяти участь у благодійному аукціоні, лотереї та майстер-класі з віденського вальсу. Усі виручені кошти організатори передадуть на допомогу Західноукраїнському дитячому медичному центру.

Вечір розпочався із вітальних слів проректора з науково-педагогічної роботи і соціальних питань та розвитку Університету Володимира Качмара. «Добрі, історичні традиції – це те, що є в Університеті окрім навчання та  науки, і до таких традицій належить проведення Віденського балу. Сама атмосфера цього благодійного дійства наче повертає нас в ті далекі австрійські часи, коли цими вузенькими дорогами на фіакрах заїжджали сюди пані та панове, щоб взяти участь в урочистих заходах, які проводилися в цій будівлі», – зазначив він. Володимир Михайлович наголосив на тому, що мета Віденського балу – це насамперед благодійність, можливість допомогти хворим дітям.

Голова Профкому студентів Університету Андрій Білинський розповів про історію Віденського балу у Львівському університеті, зазначивши, що ініціатива проведення цього заходу належала факультету міжнародних відносин, і тільки останні роки бал проходить на загальноуніверситетському рівні. Андрій Білинський побажав усім присутнім гарно провести час і взяти активну участь у заході.

Голова студентського уряду Назар Сениця висловив подяку спонсорам заходу та тим людям, без яких Віденський бал не відбувся б, – адміністрації Будинку Вчених, Народному камерному оркестрові Університету, художникам, які передали свої роботи для аукціону, та багатьом іншим. Він також закликав усіх пам’ятати про благородну мету заходу і брати участь у благодійному аукціоні та лотереї.

Розважальна програма Віденського балу розпочалася танцем дебютантів – студентів 1 та 2 курсу (хореограф – Дарія Маковей). Після цього всі охочі змогли взяти участь у майстер-класі з віденського вальсу від Дарії Маковей, яка розповіла про історію танцю та продемонструвала основні рухи.

Під час Віденського балу також відбувся благодійний аукціон, на який було виставлено картини талановитих львівських художників. Ще одним благодійним заходом було проведення лотереї, у якій розігрувалися подарункові сертифікати та інші призи.

Продовження балу було не менш цікавим: присутні змогли послухати виступи кавер-гуртів і потанцювати під живу музику.  Вже традиційно неперевершений музичний супровід для Віденського балу забезпечив Народний камерний оркестр Львівського університету.