Студенти Львівського університету придбали автомобіль для бійців 5-го батальйону добровольчого українського корпусу

30 липня 2015 року перед головним корпусом Львівського національного університету імені Івана Франка відбулось освячення автомобіля, на якому цього ж дня студенти вирушать до зони АТО, де передадуть авто бійцям 5-го батальйону добровольчого українського корпусу.

«Нехай Господь оберігає наших воїнів, які мужньо стоять на кордонах нашої держави! Бажаємо їм якнайшвидшого повернення додому!» – сказав під час освячення транспортного засобу священик Храму Святих Верховних Апостолів Петра і Павла о.Роман. «Сподіваємося, що вже у найближчому майбутньому цей автомобіль не буде призначений для військових. Буде мир. І в цьому авті їздитимуть щасливі сім’ї з дітьми, радіючи життю, насолоджуючись променями сонця і безтурботністю», – висловив надію на завершення військових дій на території України о. Роман.

«Кошти на придбання цього автомобіля ми збирали декілька місяців, – розповів керівник Студентського координаційного центру підтримки АТО Андрій Ткачук. – Основну суму – 64 тисячі гривень і 300$ виручили із благодійного аукціону, який провели в соціальних мережах. До нього долучилися випускники Львівського університету, громадські діячі та політики, зокрема Андрій Дещиця, Назар Бійчук, Тарас Стадницький, Святослав Вакарчук, Борис Філатов і журналісти Віктор Вацко, Ігор Циганик, Анастасія Станко, Олександр Глинський та Роман Вінтонів, більш відомий як Майкл Щур. Вони надали лоти для продажу й записали відеозвернення, у яких закликали всіх охочих долучитися допомогти українським бійцям».

Андрій Ткачук додав, що благодійники охоче відгукнулися на заклик взяти участь в аукціоні. Тож «за футболку із автографами гравців збірної України з футболу ми отримали 300$. А кобура Дмитра Яроша, яка врятувала йому життя під час обстрілу під Донецьком, стала найкоштовнішим лотом – її купили за 55 тисяч гривень», – зазначив керівник Студентського координаційного центру підтримки АТО.

«Студенти Університету також активно долучилися до збору коштів для придбання цього автомобіля, – каже голова профкому студентів Андрій Білинський. – Через різні акції, як-от благодійні ярмарки солодощів, збір непотрібних конспектів й іншої макулатури, вдалося зібрати майже 8 тисяч гривень. Крім того, наші студенти підтримують українських воїнів, регулярно відвідуючи військові госпіталі, і часто стають донорами крові для поранених у зоні АТО бійців».

Ректор Університету, професор Володимир Мельник відзначив, що адміністрації і весь колективу вишу підтримує такі студентські ініціативи: «Ми пишаємось нашими студентами. Вони уміють зреалізувати будь-яку свою ініціативу від початку і до кінця. Як приклад, – сьогодні передаємо у зону проведення АТО автомобіль, який студенти придбали на зібрані під час аукціону кошти». «Ці ініціативні молоді люди повідомили нас, що самотужки повезуть авто в зону АТО. Утім, ми знайшли компроміс: задля безпеки зі студентами поїде досвідчений водій із Університету», – запевнив Володимир Петрович.

Під час проведення низки акцій активісти зібрали 64 тисячі гривень і 300$, із них   43 тис. 700 грн. витратили на придбання автомобіля авто і 12 500 на його ремонт. На решту грошей докупили запасні покришки і 80 нових футболок для бійців. Представники Студентського координаційного центру підтримки АТО планують також придбати ще декілька ящиків води.

За словами Андрія Ткачука, автомобіль вирушать в дорогу вже сьогодні ввечері й поїде на кордон Дніпропетровської та Донецької областей, де дислокуються воїни 5 добровольчого українського корпусу (ДУК).