Студенти-міжнародники поспілкувалися із представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні

11 вересня 2017 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч студентів із представниками Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні.

Голова СММ ОБСЄ в Україні, посол Ертурул Апакан розповів про мету діяльності місії й виклики, перед якими постали міжнародні експерти під час військових дій на сході нашої держави. Зокрема, він зазначив, що завданням спеціальної місії є моніторинг ситуації із безпекою по всій Україні. Утворена у 2014 році місія не робить висновків, а готує фактологічний матеріал про ситуацію у різних регіонах України.

Посол акцентував увагу на тому, що представники Спеціальної моніторингової місії спілкуються з усіма суспільними групами, адже один із принципів їхньої роботи – почути людей, які живуть по різні сторони військового конфлікту.

«Ми намагаємося бути добрими слухачами і почути усіх, хто постраждав від військових дій чи має стосунок до стану безпеки в Україні», – зазначив Ертурул Апакан.

Також голова СММ ОБСЄ в Україні наголосив, що студенти Університету є одними із тих, хто репрезентує українську суспільну думку, а відтак спілкування з молоддю також має велике значення для міжнародних експертів.

Відповідаючи на запитання студентів, голова спеціальної місії наголосив, що для того, аби запанував мир громадяни повинні дбати про безпеку, вести постійний діалог між собою, ставитися із розумінням і довіряти одне одному.