Студенти Правничого коледжу поспілкувалися із в.о. директора територіального управління Державного бюро розслідувань

14 березня 2019 року виконувач  обов’язків директора територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Львові, Віталій Стець зустрівся зі студентами Правничого коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка.

Представляючи шановного гостя, директор Правничого коледжу Володимир Цікало, зауважив, що ДБР не є правоохоронним органом в класичному розумінні, а відповідно до Закону, є центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність. Також Володимир Ігорович закликав студентів після ознайомлення із особливостями організації та діяльності ДБР скористатися можливістю поставити актуальні для них запитання, зокрема щодо перспектив працевлаштування в цій структурі.

Віталій Стець під час презентації основних напрямів діяльності Державного бюро розслідувань зазначив, що потреба такого органу назріла давно, адже він відповідає європейській практиці і є необхідним нашій державі. Розповідаючи детальніше про потребу створення нової структури, доповідач зазначив, що практично у жодній з розвинених країн немає практики, згідно із якою у  структурі органів прокуратури існують органи попереднього слідства. Як правило, прокуратура здійснює процесуальне керівництво та підтримання державного обвинувачення і слідство не перебуває в її підпорядкуванні. Саме з цих міркувань виходили законодавці, коли приймали Закон про ДБР. Нинішня конфігурація виключає зосередження в одних руках занадто широкого кола повноважень з розслідування справ.

Окрім того, очільник теруправління розкрив сферу підслідності ДБР, а також розповів про розмежування сфер впливу з НАБУ. Зокрема наголосив, що НАБУ має у підслідності своїх суб’єктів, це, зокрема, топ-чиновники, які вчинили корупційні злочини. ДБР стосовно топ-чиновників буде розслідувати інші злочини – не корупційні, наприклад ДТП чи інше. Водночас, якщо йдеться про працівників правоохоронних органів, то корупційні злочини перших керівників цих органів (вищий начальницький чи офіцерський склад) – у підслідності НАБУ, а корупційні злочини їхніх підлеглих буде розслідувати ДБР.  «Між ДБР і НАБУ чітко розмежовані повноваження, конфлікту не бачу. Роботи вистачить для всіх»- наголосив Віталій Стець.

В подальшому обговорювали також певні труднощі в роботі та прогалини в законодавстві. Зокрема, йшлося про те, що правоохоронці, які є підслідними ДБР– це люди з юридичною освітою, добре ознайомлені з методами слідства, а отже притягти їх до відповідальності не так просто. Саме для цього, зауважив Віталій Стець, набирають відповідних фахівців. Потрапити на роботу в Бюро можливо лише після проходження кількох етапів конкурсу.

На цей час ще не ліквідовані прогалини в законодавстві, пов’язані з оперативним блоком. Тому, за словами доповідача, потрібно буде вносити зміни в Закон, які дадуть можливість набрати оперативні підрозділи. Існування цих підрозділів дозволить швидше реагувати, бо оперативні працівники фактично прокладають шлях слідчим.

Наприкінці зустрічі студенти мали можливість поспілкуватися з запрошеним гостем – поставити питання і подискутувати щодо особливостей роботи, поговорити про резонансні справи і тиск на Бюро, мотивацію працівників та перспективи судового розгляду тих справ, які вже передані до суду, а також про створення Антикорупційного суду.

Після спілкування з молоддю Віталій Миколайович подякував за запрошення і наголосив , що такі зустрічі є дуже важливими, оскільки студенти є основною рушійною силою змін у суспільстві. Також Віталій Стець висловив надію, що такі заходи внесуть корективи у вибір майбутньої професії для студентів-юристів і значна частина з них захоче долучитись до боротьби із злочинністю у лавах правоохоронних органів, зокрема і в ДБР. Зауважимо, що у вимогах конкурсу на посади слідчих ДБР за квотою «В» від кандидатів не вимагається стаж роботи в правоохоронних органах.

«Ми новий правоохоронний орган, якому доручили дуже важливу місію і ми не можемо підвести ні керівництво ДБР, ні законодавця, ні громадян України. Будемо робити все для того, щоби у ДБР був імідж правоохоронної структури, яка має свої традиції і робить реальні речі, а не займається піаром» – підсумував  Віталій Стець.

Більше фото