Студенти та науковці обговорили євроінтеграційні перспективи України

5 грудня 2016 року студенти Львівського національного університету імені Івана Франка, НУ «Львівська політехніка» та науковці факультету міжнародних відносин Університету дискутували щодо сучасних перспектив євроінтеграції України. Обговорення труднощів, які виникають на шляху нашої держави до ЄС і переваг, які могла б отримати Україна від повноправного членства у Євросоюзі відбувалося в рамках молодіжної конференції  «Перспективи  української євроінтеграції за підсумками саміту Україна – ЄС». Модераторам конференції був Роман Калитчак, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби, координатор проекту програми ім. Жана Моне «Субнаціональний вимір ЄС»

Зі вступним словом до учасників конференції звернулися директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Поліна Лі та заступник декана факультету міжнародних відносин, професор Михайло Микієвич.

Доцент кафедри країнознавства і міжнародного туризму, кандидат географічних наук Олександр Федунь та доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби, кандидат політичних наук Наталія Шаленна проаналізували основні проблеми, які існують на шляху України до Європейського Союзу, розглянули досвід їх подолання в інших державах-членах ЄС. Зокрема, науковці висловили переконання, що зараз одним з ключових завдань на шляху до євроінтеграції нашої країни є активізація громадянської позиції українців.

Окрім того, викладачі факультету міжнародних відносин  проаналізували роль керівництва держави на шляху до становлення європейських цінностей в Україні і наголосили на важливості активізації співробітництва між областями і містами України та Європейського Союзу.

Надалі студенти і викладачі взяли участь у дискусії щодо найважливіших викликів, які постали перед Україною на шляху до євроінтеграції. Учасники наукового зібрання дійшли висновку, що процес приєднання України до ЄС буде досить тривалим і потребуватиме численних реформ та вирішення внутрішніх проблем нашої держави.

Студенти-міжнародники Університету і студенти НУ «Львівська Політехніка» наголосили на важливій ролі, яку відіграє молодь у державотворчих процесах сьогодення, потребі консолідації зусиль і думок, спрямованих на побудову якісно нової держави. За словами студентів, від того, наскільки консолідованою буде українська нація, залежить подальше майбутнє нашої країни.