Студенти та викладачі Львівського університету вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні

23 листопада 2018 року університетська спільнота вшанувала пам’ять жертв однієї з найстрашніших трагедій в історії України – Голодомору 1932-1933 років.  Перед пам’ятником Іванові Франку разом з викладачами та працівниками Університету молодь виклала хрест із лампадок як символ страждання і водночас невгасимої сили української нації.

Після цього учасники заходу вшанували жертв трагедії щирою молитвою і скорботною хвилиною мовчання.

«У 1932-1933 роках згасло життя мільйонів українців, які мали тільки одну «провину» перед більшовицько-сталінською владою – прагнення жити на власній землі і бути господарями цієї землі. Дух українців завжди був незламним і для того, аби підкорити українську націю 85 років тому більшовицька влада вдалася до фізичного знищення і селян, й інтелігенції.  Але якраз непереможне бажання українців жити, перемагаючи будь-які труднощі, дозволило не згаснути вогню нашої незалежності. Завдяки цьому ми маємо велике щастя – будувати свою країну, про яку мріяли мільйони невинно вбитих українців», – зазначив під час заходу Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, закликавши присутніх наполегливо працювати для розвитку Української держави.

На завершення проректор з науково-педагогічної роботи, професор Ярослав Гарасим і голова Первинної профспілкової організації студентів Університету Андрій Білинський подякували усім, хто зберігає традицію проведення акції і шанує пам’ять про мільйони невинних українців, життя яких забрав Голодомор.