Студенти Університету поспілкувалися з лідером гурту «Антитіла» Тарасом Тополею

11 квітня 2019 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч з лідером гурту «Антитіла», громадським активістом та волонтером Тарасом Тополею. Захід було організовано у форматі «питання-відповідь» за підтримки міжнародного молодіжного проекту ЮНІСЕФ «U-Report». Під час зустрічі студенти мали можливість поспілкуватися з відомим музикантом і обговорити актуальні соціальні, політичні, моральні та філософські теми, а також його творчість.

Активіст та представник молодіжного проекту «U-Report» Світозар Ніцполь розповів усім присутнім про діяльність організації в Україні. Діяльність «U-Report» спрямована на те, щоб через SMS та онлайн-опитування з’ясувати ставлення молоді до різних аспектів суспільного життя. Результати цих опитувань згодом беруться до уваги під час ухвалення рішень та  впровадження нових ініціатив.  Сьогодні до проекту залучено понад 5 мільйонів репортерів з 53 країн світу. В Україні проект почав функціонувати у 2015 році, і за ці роки активісти «U-Report Ukraine» вже встигли організувати близько 150 опитувань, в яких взяли участь люди віком від 14 до 35 років.

Під час зустрічі офіційний друг «U-Report» в Україні, фронтмен гурту «Антитіла» Тарас Тополя, відповідаючи на запитання студентів, порушив проблеми співвідношення музики та політики, байдужості та пасивності сучасної молоді, пошуку себе, виховання національної самоідентичності тощо.

«Музика повинна відображати стан справ у суспільстві, в якому вона резонує. Вона повинна актуалізувати поточний момент історії, тому що музика – це капсула часу. До нас доходять пісні з давніх часів, і через ці пісні ми можемо приблизно уявляти, що відбувалося, чому і як. Тому музика не може стояти поза життям суспільства», – відповів Тарас Тополя на питання про зв’язок музики та політики.

Також співак висловив переконання, що активну участь у громадському житті країни може брати будь-яка людина, незалежно від її професії чи сфери діяльності.

Говорячи про байдужість сучасної молоді, Тарас Тополя зауважив: «Мені здається, що потрібно починати з базових речей. Усі ми, кожен з нас тією чи іншою мірою – егоїсти. Але є активні та пасивні егоїсти. Для того, щоб об’єднання егоїстів стало активним і почало діяти в напрямку досягнення певних цілей, суспільство має мати чітку мету та окреслені вигоди попереду. Активний егоїст стає успішнішим, ніж пасивний. Пасивна позиція завжди програє, в той час як активний егоїст об’єднує довкола себе людей, досягає спільного блага та більших результатів. Тому для мотивації потрібні чіткі перспективи».

Музикант наголосив на тому, що українці повинні цінувати свободу думки та слова, які зараз панують в державі. В умовах вільного волевиявлення та плюралізму думок кожен може висловити свою точку зору і цим породити нову дискусію. Але в таких умовах особливо важливо залишатися спокійними та мислити раціонально. Вільне висловлення думок не повинно переходити в мову агресії. Водночас, якщо в офіційній сфері суспільство має дотримуватися певних рамок, ніяк неможливо обмежити особисту комунікацію чи характер висловлювань у соцмережах.

Також під час зустрічі прозвучало питання про те, чому в Україні мала явка молоді на вибори. Тарас Тополя пояснив це явище так: «Загалом, така тенденція спостерігається не лише в Україні, вона є загальноєвропейською. Низька явка пояснюється низьким інтересом молоді. Я вважаю, що на цьому етапі життя в молодих людей інші життєві пріоритети та акценти, і це в чомусь нормально. Але я закликаю всіх бути активними і приходити на дільниці. Ми маємо використовувати переваги того, що живемо в демократичному суспільстві, а народне волевиявлення – це один із основних механізмів демократії».

Тарас Тополя звернув увагу на те, як важливо виховувати відчуття самоідентичності ще змалку. На прикладі своєї сім’ї він розповів про те, що дітям завжди потрібно давати право вибору, щоб вони розуміли, що їхня думка є важливою. Тоді вони виростуть свідомими громадянами.

Окрім цього, Тарас Тополя розповів про те, яких зусиль потрібно докладати для того, щоб досягти успіху: «Перш за все, «Антитіла» – це командна робота. Крім того, це системна робота, спрямована не тільки на створення контенту, а й на промоцію цього творчого акту для широкого кола слухачів. При цьому, основний ресурс, який ви маєте бути готові віддавати на благо своєї справи, – це час».

Під час заходу також було продемонстровано результати опитувань від «U-Report» і розіграно футболки та світшоти з логотипом організації. Крім того, присутні мали нагоду взяти автограф у Тараса Тополі та сфотографуватися з ним.

Світлини: Христини Борсук Більше фото