Студенти Університету претендують на міжнародний сертифікат, який засвідчує рівень знань з новогрецької мови

Нещодавно у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося урочисте вручення Кембриджських сертифікатів, які підтверджують рівень знань з англійської мови. Але традиційно студенти Університету виявляють бажання отримати сертифікати не лише з англійської, але й з інших мов світу. Зокрема, минулого тижня на факультеті іноземних мов студенти відділу класичної філології складали іспит на здобуття міжнародного сертифікату з новогрецької мови.

Львівський національний університет імені Івана Франка отримав право проводити такий іспит у 2008 році після того, як Центр грецької мови і культури імені Арсенія Еласонського був акредитований як центр із правом проведення кваліфікаційних іспитів на здобуття міжнародного сертифікату з новогрецької мови та здійснення підготовки до них.

Центр підпорядковуються єдиному Екзаменаційному центру міжнародної сертифікації знань з новогрецької мови Міністерства освіти, досліджень та релігії Греції у м. Салоніки, який було створено у 1994 році за наказом президента Греції. Цей центр є координаційним, дорадчим та стратегічним органом Міністерства освіти Греції з питань освіти та мовної політики. Його мета – сприяння та популяризація грецької мови у Греції та за її межами; зміцнення національної ідентичності грецької діаспори; організація викладання грецької мови іноземцям у Греції та за кордоном; підтримка викладачів грецької мови у Греції та за кордоном; розробка навчальних та інших матеріалів, які сприяють поширенню грецької мови.

Обов’язковою умовою проведення іспиту є присутність носія грецької мови, тому організацію іспиту поряд із екзаменаторами  Центру грецької мови і культури імені Арсенія Еласонського доц. Глущенко Л. М. та асист. Мокрівської М. Т. забезпечував відряджений Міністерством освіти Греції викладач  грецької мови Христос Євангелідис.

За роки існування Центру 28 студентів отримали міжнародний сертифікат різних рівнів (в основному – А1, В1, В2, Г1 за шкалою знань мови, запропонованою Європейською радою). Цього разу студенти-магістри Діана Ткачук, Марія Трикуленко та Йордана Потопляк претендують на здобуття сертифікату рівня В2. В Університеті відбулася лише іспитова процедура, результат іспитів буде оголошено після оцінювання матеріалів у Греції. Сертифікати в Україну повинні надійти в жовтні 2018 року.

Бажаємо нашим студентам, щоби їхні зусилля виправдали усі сподівання і вони отримали бажаний мовний сертифікат.