Студенти Університету відвідали Зеленогурський університет у Польщі

З метою налагодження співпраці, обміну досвідом, традиціями та культурою вже третій рік поспіль студенти кафедри польської філології Львівського національного університету імені Івана Франка відвідують Зеленогурський університет у Польщі.

Цього року представниками нашого Університету були студентки Галина Кошла, Ольга Дика, Світлана Підляська, Ольга Беднарчук, Ірина Сандуляк, асистент Ірина Бундза та завідувач кафедри польської філології Алла Кравчук. Ініціатором цієї поїздки був професор Станіслав Боравський, керівник кафедри історії та граматики польської мови Зеленогурського університету.

Українська делегація підготувала презентацію про Великодні традиції в Україні у ході якої представники нашого Університету ознайомили польських колег із традиційними стравами української кухні, символами нашого краю, а також під акомпанемент бандури виконали українські народні пісні, що надзвичайно зворушило усіх присутніх.

Студенти з України відвідували заняття з польської мови та літератури, слухали змістовні лекції польських викладачів, спілкувались із місцевими студентами. А також на високому рівні представляли Львівський національний університет імені Івана Франка, розповідаючи колегам про історію нашого ВНЗ, особливості навчання у ньому та про кафедру польської філології. Працівники Зеленогурського університету високо оцінили хорошу динаміку розвитку полоністики у Львівському університеті.

Колеги з Польщі також підготували для гостей насичену програму та багато сюрпризів: поїздки, екскурсії, похід до театру та музею. Та найбільше вразила студентів та викладачів з України зустріч із відомою сучасною письменницею – Ольгою Токарчук, твори якої неодноразово ставали предметом досліджень українських літературознавців, зокрема і студентів Львівського національного університету імені Івана Франка.

Тепла та щира атмосфера перебування у Польщі, спілкування з носіями мови та академічним середовищем подарували філологам невичерпний досвід та показали нові можливості розвитку полоністики як науки в Україні.