Студенти Університету взяли участь у Всеукраїнському проекті «Державотворець»

Другий рік поспіль студенти факультету управління фінансами та бізнесу беруть участь у Всеукраїнському проекті «Державотворець», метою якого є особистісний та професійний розвиток молоді. Цьогорічний проект розпочався 29 травня 2019 року з Форуму «Державотворець в дії».

Активну участь у програмі  взяли студенти спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», які навчаються на кафедрі економіки та менеджменту факультету управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка. В цьому році пройшли конкурсний відбір студенти кафедри Ірина Телегій, Олександр Станасюк та Дмитро Кривюк. 150 молодих людей з усієї України зібралися в Києві, щоб стати учасниками дискусій  та робочих сесій, присвячених лідерству в трьох сферах. А саме – державному управлінні, корпоративному та громадському секторах.

Під час відкриття форуму з вітальними словами виступили член Офісу демократичного урядування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Гарт Вілліс, міжнародний експерт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з розвитку молоді Ерве Морен, керівник громадської організації «Українська академія лідерства» Роман Тичківський та прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Спікери поділилися досвідом роботи у громадському секторі та секретами особистісного розвитку.

Під час Форуму розглядали такі питання, як творення політики змін, сприяння громадського руху державотворення, побудова системи взаємної відповідальності між органами влади та громадянами. Проходили також робочі сесії «Участь майбутніх лідерів у протидії корупції», «Парламент як місце служіння державі та народові», «Бізнес, який творить себе, творить своє місто та свою державу» тощо. Студенти мали змогу поспілкуватись з міністром фінансів України Оксаною Маркаровою, директором департаменту молодіжної політики міністерства молоді та спорту України Марією Карчевич, в. о. міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун, директором департаменту молодіжної політики Мінмолодьспорту Марією Карчевич, керівником регіонального напрямку, представниками ГО «Реанімаційний Пакет Реформ» Іваном Омеляном,   директором Центру демократії та верховенства права, співголова Ради РПР Тарасом Шевченком, засновником & CEO Creative States Іллею Кеннінгштейном, головою Українського інституту національної пам’яті Володимиром В’ятровичем, головою ГО «Електронна демократія» Володимиром Фльонцом, Senior Director, Head of Strategic Partnerships, Fintech and Ventures-VISA Євгеном Лісняком та з іншими представниками державної влади та публічної сфери.

Програма «Державотворець» ініційована Міністерством молоді та спорту України та Українською академією лідерства і реалізується за підтримки Секретаріату Кабінету Міністрів України, проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидій корупції в Україні «ВзаємоДія»» (SACCI), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Вона спрямована на особистісний та професійний розвиток молоді в Україні, формування відповідального лідерства та підвищення рівня громадянської активності молодих людей.

Національний етап цьогорічної програми передбачав три основні складові: освітню, інформаційну і практичну, під час якої відбулися ознайомчі візити до органів державної влади, міжнародних організацій, засобів масової інформації, приватних компаній та громадських об’єднань. Такі програми є безцінними для особистого розвитку студентства, які навчаються на спеціальності, безпосередньо пов’язаній з розвитком нашої держави.