Студенти Університету взяли участь у I етапі XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Студенти гуманітарних і природничих факультетів і коледжів Львівського національного університету імені Івана Франка взяли участь у І етапі XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який відбувся 24 листопада 2016 року.

Цей конкурс започаткував відомий бізнесмен із Канади, меценат та український патріот Петро Яцик (1921–2001) і має на меті утвердження державного статусу української мови та її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Запропоновану Петром Яциком ідею проведення конкурсу знавців української мови свого часу підтримала Ліга українських меценатів – об’єднання представників бізнесу з багатьох країн світу. Вони надали спонсорську підтримку в проведенні конкурсу та кошти для нагородження його переможців.

Вагомий внесок у фінансування конкурсу зробив і сам Петро Яцик. З кінця 50-х років минулого століття значну кількість коштів він спрямовував на реалізацію різноманітних наукових і культурних проектів української діаспори. Зокрема канадець українського походження став першим меценатом багатотомної «Енциклопедії українознавства», виданої у повоєнні роки. Найбільш відомим проектом, який він профінансував, є англомовне видання монументальної праці Михайла Грушевського «Історія України-Руси».

Нагадаємо, що традиційно конкурс проходить у чотири етапи за олімпійською системою: шкільний, районний, обласний, загальноукраїнський. Перший Міжнародний конкурс знавців української мови відбувся 2000 року. Згідно з ухвалою Ліги українських меценатів конкурсу присвоєно ім’я Петра Яцика.