Свято спорту у Львівському університеті

12 жовтня 2017 року в Актовій залі Університету відбувся щорічний Спортивний вечір, організаторами якого є кафедра фізичного виховання і спорту та Спортивний клуб ЛНУ ім. Івана Франка. Під час заходу відбулося нагородження найкращих спортсменів Університету: студентів та викладачів, які упродовж року здобули перемоги на міжнародних, загальнонаціональних й обласних змаганнях.

Розпочав урочистий захід запальний мистецький виступ «Театру спорту» Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Надалі завідувач кафедри фізичного виховання та спорту Романа Сіренко, звернувшись до учасників заходу, відзначила активність і вагомі здобутки студентів Університету у різних видах спорту, а також побажала молоді «не втрачати мотивації, натхненно працювати над самовдосконаленням і продовжувати підкорювати спортивні вершини».

Ректор Університету, професор Володимир Мельник наголосив, що українське суспільство буде по-справжньому цивілізованим тільки тоді, коли культура загалом і фізична культура зокрема стануть його визначальними рисами.

«Нація повинна бути не тільки інтелектуально сильною, але й розвинутою фізично. Переконаний, що в Університеті ми виховуємо молодь, яка вміє володіти своїм тілом, своїми емоціями, почуттями та інтелектом», – зазначив Ректор і подякував усім викладачам кафедри фізичного виховання та спорту за невтомну працю на благо студентської молоді.

За вагомий внесок у розвиток фізичної культури та спорту, високі спортивні досягнення та підготовку кваліфікованих спортсменів Ректор Університету відзначив грамотами викладачів кафедри – майстра спорту з дзюдо, заслуженого тренера України Араза Тувакова, майстра спорту з шахів Святослава Поповича і майстра спорту з багатоборства та зі спортивного орієнтування Віру Мудру.

Переможців спортивних змагань привітав голова профспілкового комітету студентів Університету Андрій Білинський, який побажав молоді не зупинятися на досягнутому.

Після цього відбулося нагородження призерів Спартакіади Університету серед факультетів з 12-ти видів спорту. Команди змагалися у двох підгрупах. У першій підгрупі переможцем став економічний факультет. У другій підгрупі найсильнішою була команда факультету управління фінансами та бізнесу.

Начальник Львівського обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович, привітавши студентів та викладачів Львівського університету, наголосив, що часто представники ЛНУ ім. Івана Франка перевершують багато профільних вищих навчальних закладів     у своїх спортивних здобутках.

Анатолій Ігнатович нагородив грамотами Управління студентів, які зробили вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту серед студентської молоді та взяли активну участь у спортивних заходах. Голова первинної профспілкової організації студентів Університету Андрій Білинський долучився до вітань, відзначивши студентів цінними призами.

Зокрема нагороди отримали: срібна призерка Кубка Європи серед дорослих Василина Кириченко (філософський факультет), переможець Кубка України з самбо Назар Дрофяк (географічний факультет), призерка Чемпіонату України з самбо Ірина Черкас (біологічний факультет), призерка Чемпіонату Європи з вільної боротьби та Чемпіонату України з боротьби самбо Соломія Вольська (економічний факультет), призер Кубка України з самбо Тарас Миськів (економічний факультет), призерка Універсіади України з дзюдо Іванна Гузовата (факультет управління фінансами та бізнесу), чемпіон України з дзюдо серед юнаків Владислав Деговцев (факультет управління фінансами та бізнесу), призер Всесвітньої шахової олімпіади серед спортсменів з вадами зору Владислав Колпаков (філософський факультет), чемпіон міжнародного турніру з шахів Володимир Ветошко (факультет міжнародних відносин), призер Чемпіонату Європи з карате Юрій Крюков (факультет іноземних мов), переможець Чемпіонату України з армреслінгу Віталій Гайдучок (фізичний факультет), призер Чемпіонату Європи з гирьового спорту Дмитро Концемал (фізичний факультет), призер молодіжного Чемпіонату України з легкої атлетики Олександр Гнатюк (механіко-математичний факультет), переможці та призери Універсіади Львівщини Олег Гладкий (юридичний факультет), Олександр Стрижак (економічний факультет), Єлізавета Кочекова (факультет міжнародних відносин), Вікторія Темнікова (географічний факультет), Ілля Колдомасов (філософський факультет), Владислав Васільєв (фізичний факультет).

Учасників спортивного вечора привітав голова Студентського уряду Університету Богдан Іванусь, який подякував викладачам кафедри за активну роботу, спрямовану на розвиток фізичної культури у студентському середовищі.

За підсумками минулорічної Універсіади серед вищих навчальних закладів Львівщини ЛНУ ім. Івана Франка посів четверте місце. На Універсіаді студенти здобули перемоги у танцювальній аеробіці, шахах і боротьбі самбо.

Завідувач кафедри фізичного виховання і спорту Романа Сіренко відзначила переможців цінними призами.  Зокрема, з танцювальної аеробіки нагороди отримали Юлія Добрянська (економічний факультет), Надія Макогончук (факультет іноземних мов), Дарія Шабаниця (факультет журналістики) і Діана Кедись (факультет журналістики). За перемогу у шахах відзначили: Володимира Ветошка (факультет міжнародних відносин), Богдана Полуліха (факультет прикладної математики та інформатики), Ярину Бадік (історичний факультет) і Віру Сидоряк (факультет прикладної математики). За перемогу у боротьбі самбо нагороди отримали Назар Дрофяк (географічний факультет), Руслан Ільків (економічний факультет), Павло Бездух (факультет електроніки та комп’ютерних технологій) і Данило Киндрись (факультет журналістики).

Віце-президент Федерації баскетболу Львівщини Андрій Калічак нагородив баскетбольну команду Університету за третє місце у Чемпіонаті Львова. До скалу команди входять: Радіон Холодков (факультет журналістики), Олександр Піхота (філологічний факультет), Павло Волошин (юридичний факультет), Жорже Капіто (геологічний факультет) і Дмитро Пфістер (факультет управління фінансами та бізнесу). Тренер команди – Степан Матула.

Президент Федерації плавання Андріан Гутник нагородив переможців та призерів Універсіади Львівщини з плавання – Олега Гладкого (юридичний факультет), Олександра Стрижака (економічний факультет), Богдана Стасенка (факультет електроніки та комп’ютерних технологій), Віталія Майданського (юридичний факультет). Також нагороди отримали тренери збірної команди Університету Романа Сіренко і Тетяна Козакова.

Цьогоріч Спортивний клуб та кафедра фізичного виховання і спорту за підтримки профкому викладачів провели змагання Спартакіади серед працівників Університету. Змагалися у п’яти видах спорту: футзал, плавання, настільний теніс, бадмінтон і шахи. У загальному заліку перемогу здобула команда механіко-математичного факультету. Друге місце посіла команда викладачів факультету прикладної математики та інформатики, третє – команда біологічного факультету.

Президент Львівської обласної асоціації ветеранів спорту Галина Коритник за вагомі здобутки і численні перемоги у спортивних змаганнях, які проходили цього року, відзначила працівників кафедри – Роману Сіренко, Святослава Поповича, Тетяну Козакову, Юрія Яремчука, Лесю Горлову, Степана Матулу і Віру Мудру.

Додамо, що Свято спорту супроводжувалися музичними і танцювальними номерами університетських колективів і студентів.

Організували і провели захід завідувач кафедри фізичного виховання і спорту Романа Сіренко, заступник завідувача кафедри Лілія Левків, інструктор Спортивного клубу Лідія Бітківська і голова Спортивного клубу Степан Матула.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото