Дисертант

Міщук Наталія Володимирівна

Тема

Організаційно-економічне регулювання розвитку освіти в системі конкурентоспроможності молоді на ринку праці України

Дата захисту

30.10.2019

Місце праці

Львівський національний університет імені Івана Франка

Науковий керівник

Доктор економічних наук, професор Приймак Василь Іванович, Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри інформаційних систем у менеджменті

Кафедра, де виконана дисертація

Анотація

Дисертація присвячена вирішенню науково-практичного завдання щодо розроблення та обґрунтування теоретичних положень і практичних рекомендацій удосконалення регулювання розвитку освіти в системі конкурентоспроможності молоді на ринку праці України.

Сформульовано понятійно-термінологічний апарат, який розкриває економічний зміст регулювання розвитку освіти в системі конкурентоспроможності молоді на ринку праці, обґрунтовано необхідність суспільного позиціонування освіти як одного із ключових чинників формування конкурентних переваг особистості, поглиблено теоретико-методичні підходи до формування організаційно-економічного механізму регулювання розвитку освіти в системі конкурентоспроможності молоді на ринку праці в національній економіці.

Побудовано економетричні моделі залежності рівня економічної активності й рівня безробіття від тривалості навчання. Здійснено нечітке оцінювання рівня розвитку освітнього потенціалу регіонів України. Виконано кластеризацію областей України за рівнем безробіття та рівнем розвитку освітнього потенціалу цих областей. За допомогою апарату нейронних мереж здійснено прогнозування попиту і пропозиції на ринку праці України за видами економічної діяльності.

Узагальнено зарубіжний досвід співробітництва освіти, науки і підприємництва, визначено можливості його застосування в національній економіці. Запропоновано стратегічні пріоритети підвищення ефективності організаційно-економічного механізму регулювання розвитку освіти в Україні. Визначено та обґрунтовано напрями модернізації системи регулювання розвитку освіти на засадах комплексного ризик-менеджменту для підвищення конкурентоспроможності молоді на ринку праці України в сучасних ринкових умовах.

Ключові слова: конкурентоспроможність молоді, освітній потенціал, організаційно-економічний механізм регулювання, принципи регулювання розвитку освіти, ринок праці.

Опоненти

Офіційний опонент:Доктор економічних наук, доцент Ревак Ірина Олександрівна, Львівський державний університет внутрішніх справ, декан факультету управління та економічної безпеки. Завантажити відгук

Офіційний опонент:Кандидат економічних наук, Пляшко Ольга Степанівна, Рівненський державний гуманітарний університет, доцент кафедри економічної кібернетики. Завантажити відгук

Файл дисертації

Файл автореферату