Торгово-економічні зв’язки України і Туреччини

Розширення стратегічного партнерства України й Туреччини є важливою складовою об’єднання зусиль задля зміцнення зони миру, стабільності та сталого соціально‑економічного розвитку в Чорноморському регіоні.

Про це йшлося під час Міжнародної наукової конференції «Сучасні українсько-турецькі відносини: прискорення через чорноморський діалог», що відбулась 11 грудня 2015 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

«Україна і Туреччина – дві великі держави, які розташовані на березі Чорного моря і мають вигідне геополітичне становище. Ці країни завжди перебували у зоні впливу як західних, так і східних країн утім, трансформаційні процеси суспільства в них відбувалися по-різному», – зауважив доцент факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка Ігор Зінько, під час виголошення доповіді на тему: «Економічний прорив Туреччини: чи можливий приклад для України?»

Порівнюючи макроекономічні показники, Ігор Зінько відзначив, що економіка Туреччини займає 17 місце у світі, натомість Україна аж 44.

«Якщо ВВП на душу населення в Україні становить 8,3 тис. доларів, то в Туреччині – 19,6. Також у Туреччині значно нижчий рівень безробіття, корупції і вищий розмір заробітньої платні порівняно з Україною», – розповів доцент Львівського університету.

На думку Ігоря Зінька, турецький досвід є практичним і корисним для Української держави, адже пристосований до наших реалій.

«Це дорожня карта для нашої країни у плані реформ. Але цю стратегію необхідно скоригувати відповідно до української реальності. Вона має сприяти формуванню уряду, гідного національної довіри. Тоді й настане мир і процвітання», – переконий науковець.

Про перспективи торгово-економічних зв’язків України й Туреччини йшлося у виступі віце-президента Львівської торгово-промислової палати Володимира Коруда.

«Як і наш регіон, так і турецькі партнери, мають потенціал для вигідних торгово-економічних стосунків», – вважає Володимир Коруд.

За останніми підрахунками Туреччина інвестувала в українську економіку близько 200 млн. доларів. Водночас ані кількісний, ані якісний показник двосторонньої торгівлі не відповідає потребам двох країн і є меншим за реально можливий. Відтак, найбільш перспективними проектами, за словами віце-президента Львівської торгово-промислової палати, можуть стати будівництво газопроводів, диверсифікації джерел і шляхів постачання енергоносіїв, пошук і розробка родовищ енергоресурсів на території згаданих держав, а відтак і розвиток співробітництва щодо їх реалізації.

«Львівщина має перспективні цікаві проекти в галузі туризму. І може бути добрим партнером для турецької сторони. Торгово-промислові палати готові надавати підтримку турецьким кампаніям, які мають на меті виходити на український ринок», – запевнив Володимир Коруд.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото