Традиційне писанкування на філологічному факультеті

У Чистий четвер, 13 квітня 2017 року, в Інституті франкознавства Львівського університету заступник декана філологічного факультету, майстриня Ірина Кметь провела традиційний майстер-клас із писанкарства.

Приємно, що цьогоріч, окрім студентів та працівників Львівського університету, до писанкування долучилися представники Китаю, Швеції та Німеччини, а також діти викладачів ЛНУ ім. Івана Франка.

«Писанка – це унікальний артефакт української культури, на якому переплелися дві епохи: дохристиянська і християнська. Писанку ми сприймаємо як оберіг, який повинен додавати сил, наснаги, здоров’я автору творіння і тому, кому ми цю писанку даруємо», – зазначила під час майстер-класу Ірина Кметь.

Розповідаючи про роль писанкування в українській народній обрядовості, Ірина Федорівна наголосила, що писанки були не тільки елементом Великодніх свят, але й упродовж усього року допомагали українцям у щоденному житті, оберігали від лихого.

Ознайомивши присутніх із особливостями орнаменту і колористикою традиційної писанки, розповівши про техніку її виготовлення, майстриня допомогла усім поринути у по-справжньому захопливий і сакральний процес – створення Великодньої Писанки.