Трагедія Голокосту в трактуванні ізраїльських та українських істориків

У співпраці з Науковим центром дослідження юдаїки імені професора Ф. Петрякової та Представництвом американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу науковці Львівського національного університету імені Івана Франка 19 жовтня 2016 року провели круглий стіл, присвячений обговоренню проблеми Голокосту.

Учасники дискусії – ізраїльські науковці Флоренс Люксенберґ-Айзенберґ та Анна Гансен, львівські історики Роман Шуст, Андрій Козицький, Іван Федик, Микола Литвин, Микола Посівнич, київський дослідник Віталій Нахманович і студенти історичного факультету – порушили дражливі й водночас складні питання, пов’язані з Голокостом євреїв і репресіями проти цивільного населення України у 1930–1940-х роках.

Результати засідання круглого столу ще раз засвідчили, що проблематикою масового винищення цивільного населення у ХХ ст. мають займатися історики, а не публіцисти чи політики. Учені переконані, що експертні висновки необхідно доносити до широкого загалу, зокрема й через ЗМІ. «Лише так ми зможемо уникнути однобокої картини цих трагічних подій, взаємних звинувачень між народами, які сприяють формуванню негативних стереотипів і розпалюванню міжнаціональної ворожнечі», – вважають львівські науковці.

Світлини: Олександри Чури Більше фото