Три цікаві факти про пам’ятник наплічнику у Львові

Кілька років тому в нашому місті з’явився унікальний пам’ятник наплічнику. Його автори – студенти географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка стверджують, що саме це спорядження дарує мандрівнику чи досліднику справжню свободу.

Пропонуємо вам кілька цікавинок про нестандартну локацію.

1. Пам’ятник наплічнику з’явився у травні 2012 року на подвір’ї географічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка (корпус розташований на вулиці Дорошенка, 41). «Випускники географічного факультету стверджували, що саме це спорядження дає людині свободу. Також говорили, що без цього спорядження практично неможливими є найбільші географічні відкриття. А ще… воно рятує в екстремальних умовах геологів та археологів», – розповів Tvoemisto.tv екскурсовод, кандидат історичних наук Костянтин Бережко.
  2. За словами Костянтина Бережка, на перший погляд може видатися, що наплічники мають доволі недавню історію. Однак ними людство користується вже впродовж двох тисяч років. «Подібне спорядження носили ще тамплієри та воїни римської армії. Нині ж воно популярне серед археологів, геологів та всіх, хто просто любить мандрувати», – каже екскурсовод.
  3. Пам’ятник наплічнику має металевий каркас. Його висота становить 2 метри. Спроектовано його так, щоб із ним було зручно фотографуватися. Головним натхненником ідеї встановлення такого пам’ятника є випускник географічного факультету,відомий український зоолог та полярник, учасник трьох антарктичних експедицій Ігор Дикий.
Світлини: Юлії Гриценко Більше фото