У Брюсселі відбулася конференція «За цифровою завісою. Громадське суспільство vs спонсоровані державою кібератаки»

У Брюсселі (Бельгія) 25 червня відбулася міжнародна конференція «За цифровою завісою. Громадянське суспільство vs спонсорові державою кібератаки» ( «Behind the digital curtain. Civil society vs state sponsored attacks»), організована неурядовою організацією «Promote Ukraine» спільно з низкою партнерів, серед них Львівський національний університет імені Івана Франка. Основна мета конференції – створити платформу для спільного обговорення та розвитку співпраці між науковцями, професіоналами та представниками  громадянського суспільства з України та Європи у подоланні спільного виклику – кіберзагрози Кремля.

В останні роки європейський континент перетворився на цифрове поле бою, де хакери тестують та вдосконалюють свої навички. Події із вірусами NotPetya та M.E.DOC показали, що Україна та Європа тісно взаємопов’язані, а відтак, необхідно розробити спільний план дій аби протистояти кіберзагрозам.

Конференція зібрала широке коло учасників урядових, наукових та громадських кіл із Болгарії, Угорщини, Словенії, Румунії, Естонії, Латвії, Франції, Німеччини та України, що мали на меті окреслити шляхи протистояння кіберзагрозам, які можуть виникати в абсолютно усіх сферах нашого життя. Однак, крім уже існуючих загроз, одним із ключових питань є брак фахівців з кібербезпеки на ринку праці в Україні, Європі та світі. Відтак, підготовка спеціалістів із цього напрямку є вкрай важливою, а участь роботодавців у цьому процесі посідає ключове значення. Добрим прикладом такої співпраці стала нова інноваційна програма «Кібербезпека» впроваджена у Львівському університеті спільно з експертами корпорації Softserve з початку цього навчального року. Дана програма була представлена на конференції, як приклад позитивної співпраці та максимальної практичної підготовки майбутніх студентів.