У Львівському університеті японські вчені отримують практичні навички роботи з антибіотиками

З 5 по 14 вересня 2019 року науково-дослідну лабораторію генетики, селекції та генетичної інженерії актиноміцетів-продуцентів антибіотиків (НДЛ-42) при кафедрі генетики та біотехнології Львівського національного університету імені Івана Франка відвідує група японських науковців-біологів з університету Тогоку. Групу очолює професор Йошиказу Танака (Yoshikazu Tanaka), а до її складу входять студенти-магістри – Атсуші Цугіта, Шіро Уєхара та Кіїчі Хонда.

9 вересня професор Танака прочитав лекцію, присвячену принципам рентгеноструктурного аналізу білків та нуклеїнових кислот. Надалі упродовж тижня заплановано низку практичних занять, під час яких японський професор та його студенти продемонструють способи аналізу рентгеноструктурних даних та моделювання на їхній основі тривимірних структур білків. Окрім того, у Львівському університеті японські науковці отримують практичні навички з очищення антибіотиків з культур актинобактерій.

Візит японських дослідників став можливим завдяки спільному українсько-японському гранту, який з українського боку фінансується Національним фондом досліджень України (науковий керівник гранту – гол. н.с. НДЧ Університету Богдан Осташ). В ході візиту українські та японські дослідники також обговорили напрями дальшої співпраці та перспективи студентських академічних обмінів.