У Львівському університеті обговорили перспективи кар’єри в міжнародному праві

21 січня 2019 року на факультеті міжнародних відносин Львівського університету відбулася профорієнтаційна зустріч «Кар’єра в міжнародному праві: як визначитись зі спеціалізацією?». Організували захід Комітет з юридичної освітньої політики Асоціації адвокатів України, Західноукраїнський регіональний центр Української асоціації міжнародного права, факультет міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка і Студія сучасного права.

Основною цільовою аудиторією неформальної профорієнтаційної зустрічі були студенти, абітурієнти (на рівні бакалаврів, магістрів і здобувачів другої вищої освіти), дипломовані фахівці та інші охочі довідатися більше про міжнародне право.

Розпочинаючи захід, завідувач кафедри європейського права, заступник декана факультету міжнародних відносин, професор Михайло Микієвич зазначив, що «в контексті сучасних подій у світі та в Україні робота у сфері міжнародного права є однією із найважливіших для забезпечення сталого розвитку всіх країн».

Надзвичайний і Повноважний Посол України, декан факультету міжнародних відносин, професор Маркіян Мальський наголосив на вагомому внеску випускників і науковців Львівського університету у становлення основних принципів і термінів міжнародного права. «Україна як держава сьогодні міцнішає, заявляє про те, що вона хоче бути суб’єктом міжнародного права. І якщо ми правильно закладемо усі принципи розвитку міжнародного права, то вже у найближчому майбутньому зможемо виправити сучасні помилки і стати сильною та активною державою на міжнародному рівні», – зазначив Маркіян Зіновійович.

Докладніше про мету заходу, основні принципи міжнародного права, перспективи кар’єри у цій сфері та інші важливі для вибору професії теми розповіли запрошені експерти – юристи-практики і науковці:

• Микола Гнатовський, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка, перший віце-президент Української асоціації міжнародного права, Президент Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню;
  • Ольга Поєдинок, адвокат, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка, голова Комітету з юридичної освітньої політики та Секції міжнародного сімейного права Комітету сімейного права Асоціації адвокатів України, голова Правління Студії сучасного права, член Науково-консультативної ради при Верховному Суді;
  • Антон Подільчак, адвокат, керуючий партнер «Едвайс Груп»;
  • Іван Городиський, адвокат, керуючий партнер юридичної фірми «Dexis Partners», співзасновник і член Правління Львівського центру міжнародного права та прав людини, керівник правничих проектів і Школи права Українського католицького університету;
  • Василь Репецький, завідувач кафедри міжнародного права.

Учасники профорієнтаційної зустрічі змогли отримати кваліфіковані відповіді на важливі й актуальні питання, що стосуються побудови кар’єри у сфері міжнародного права, ключових аспектів підготовки юристів-міжнародників, базових вимог роботодавців до фахівців з міжнародно-правових відносин тощо. Спілкування з правниками-експертами виявилося надзвичайно корисним і для нинішніх, і для майбутніх студентів-міжнародників Львівського університету.