У Львівському університеті стартував II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з геології

21 травня 2019 року на геологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка розпочався II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Геологія».        Цьогоріч в олімпіаді беруть участь 28 студентів восьми закладів вищої освіти України зі Львова, Рівного, Одеси, Києва, Дніпра, Кривого Рогу, Полтави та Харкова. Програма інтелектуальних змагань передбачає чотири тури: тестові завдання, завдання зі структурної геології, діагностичні конкурси та польові завдання.

Учасників олімпіади привітав декан геологічного факультету, професор Микола Павлунь. Він ознайомив студентів із програмою інтелектуальних змагань і представив членів авторитетного журі. Також Микола Миколайович зазначив: «Вже стало доброю традицією, що ми збираємося саме у Львівському університеті для того, щоб визначити найкращих знавців геології. Переконаний, що це чудова можливість обмінятися досвідом і перевірити свої знання для кожного представника молодої геологічної еліти. І кожен, хто сьогодні тут присутній, уже є переможцем, адже, пройшовши непростий шлях, здобув право позмагатися із найкращими».

Проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський, привітавши учасників інтелектуальних змагань, акцентував увагу на багатих традиціях та вагомих напрацюваннях Львівського університету в галузі геології, а також відзначив важливість сучасних геологічних досліджень.

«Природа дарувала дослідникам великий пласт матеріалу для вивчення життя. В надрах землі прихована історія, а тому головним нашим завданням є вивчити її. Ще древні говорили:  «Людські покоління приходять і відходять, а земля віковічно стоїть». Саме в землі вчені знаходять матеріал для дослідження історії нашої планети, що дає нам змогу не лише зазирнути в минуле, а й спроектувати майбутнє», – наголосив Роман Гладишевський і додав, що саме «результати геологічних досліджень застерігають нас від шкідливого впливу людини на природу і допомагають запобігати фатальним наслідкам, які несуть землетруси, повені, цунамі, зсуви ґрунту та інші стихійні лиха».

Після вітальних слів молодим знавцям геології вручили грамоти за участь в ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Геологія».

Перший тур олімпіади відбувся цього ж дня на геологічному факультеті. Для того ж, аби продемонструвати повний спектр своїх знань і практичних навичок учасники олімпіади уже традиційно вирушили у смт Верхнє Синьовидне – на геологічні полігони польової лабораторії еколого-геологічних досліджень геологічного факультету Університету. Саме там 22-23 травня відбудуться наступні три тури інтелектуальних змагань.

Підведуть підсумки олімпіади 23 травня 2019 року.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото