У Львівському університеті відбулася урочиста академія Львівської обласної Малої академії наук

20 травня 2019 року в Актовій залі Університету відбулася Урочиста академія з нагоди закінчення навчального року у Львівській обласній Малій академії наук учнівської молоді.

Відкриваючи урочисте засідання, з вітальним словом до учасників заходу звернулася директор КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Іванна Бородчук. Вона зазначила, що «за всіма успіхами учнів стоїть величезна праця викладачів Львівського університету, педагогів МАНу, батьків і, звичайно, самих учнів. Іванна Антонівна розповіла про вагомі результати, які продемонстрували вихованці МАН упродовж року. Вона наголосила, що цьогоріч учні Академії здобули 40 призових місць на Всеукраїнському конкурсі-захисті наукових робіт і додала: «Ми пишаємося цьогорічними здобутками. На всеукраїнському і міжнародному рівнях учні Львівської Малої академії наук показали найвищі результати. Такі діти – радість для батьків, гордість школи і міста, окраса України».

Директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій зазначила, що «учні Малої академії наук є особливими, адже невтомно працюють заради досягнення мети». Вона наголосила: «Учні Академії надзвичайно талановиті й цілеспрямовані. Вони впевнено долають перешкоди на шляху до поставленої цілі. Часом допомагають обставини, а часом потрібно докласти максимум зусиль, щоб досягнути бажаного. Учасники МАНу – приклад завзятих і сильних людей, які наполегливо долають труднощі». Любомира Мандзій побажала всім учням «подальшого успіху, натхнення, наснаги та Божої опіки».

Від імені Львівського університету випускників привітав проректор з наукової роботи, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський. Зокрема, він наголосив, що Львівський національний університет імені Івана Франка – один із найдавніших університетів України і Східної Європи – славиться, окрім інших, ще однією традицією – сорокарічною тісною співпрацею з Львівською обласною Малою академією наук. «Співпраця приносить добрі результати. Ми постійно маємо нові форми і зміст такої об’єднаної праці. Саме в аудиторіях Львівського університету ще зовсім юні учні Академії можуть відчути себе частиною наукової спільноти. МАН своєчасно реагує на зміни технологій та науки і на нові суспільні виклики. Її високий потенціал, про який свідчать престижні нагороди на конкурсах, дає змогу відповідати на нові виклики суспільства», – акцентував Роман Євгенович. Проректор відзначив високий рівень викладання в МАН і наголосив, що «Львівський університет завжди радий вітати у своїх рядах випускників Академії».

Випускників Малої академії наук привітали також їхні наставники, серед яких чимало науковців Львівського національного університету імені Івана Франка.

Під час заходу учням Львівської обласної МАН вручили нагороди за численні перемоги у всеукраїнських та міжнародних інтелектуальних змаганнях, а також квитки дійсних членів і кандидатів у дійсні члени МАН.