У Львівському університеті відбулася Всеукраїнська конференція «Екологічні проблеми надрокористування. Наука, освіта, практика»

19-20 вересня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська конференція до 20-річчя кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології «Екологічні проблеми надрокористування. Наука, освіта, практика».

Під час урочистого відкриття заходу, яке відбулося на геологічному факультеті, проректор Львівського університету з наукової роботи, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський привітав викладачів кафедри з ювілеєм та підкреслив значний потенціал їхньої діяльності: «Незважаючи на те, що кафедра молода, вона має всі підстави пишатися як кадровим потенціалом, так і здобутками. Це не викликає подиву, адже традиції розвитку геологічної науки у Львівському університеті сягають корінням ще часу заснування Університету».

Водночас Роман Гладишевський наголосив на актуальності проблематики наукового зібрання. «Тематика конференції охоплює надзвичайно актуальні проблеми сьогодення: це і питання екологічної безпеки, ризиків техногенного впливу на довкілля, збереження екологічних пам’яток, екологічної освіти тощо. Справді, невпинний розвиток промисловості та технологій, урбанізація суспільства мають негативний вплив на надра та довкілля. Тому перед науковцями стоїть завдання знайти правильний баланс між потребами людства і збереженням природи для майбутніх поколінь», – зазначив Роман Євгенович.

Декан геологічного факультету, професор Микола Павлунь, який був фундатором кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології, розповів присутнім про історію створення кафедри та її діяльність. Окреслюючи передумови формування кафедри, Микола Павлунь пояснив, що «на початку 90-х років минулого століття дуже багато площ України стали територіями екологічного дисбалансу, і це часто-густо набирало катастрофічних розмірів. Тому логічно постала необхідність визначити, як можливо зробити ці території придатними для життя». Попри свій непростий шлях, зараз кафедра активно функціонує і впроваджує новітні освітні програми та спеціалізації, серед яких  – «Комп’ютерне моделювання в екології», «Інженерна геологія та гідрогеологія» тощо.

Після вітальних слів розпочалися доповіді науковців, у яких було порушено питання техногенно-екологічної безпеки територій та екологічних ризиків, екологічних наслідків надрокористування, використання ГІС-технологій в еколого-геологічних дослідженнях, забезпечення екологічної освіти тощо.

Згідно із програмою конференції, 20 вересня 2019 року учасники продовжили роботу у Лабораторії польових еколого-географічних досліджень у смт Верхнє Синьовидне.

Світлини: Терези Багай Більше фото