У Львівському університеті відбувся Другий польсько-український форум з економічної історії

10 травня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся Другий польсько-український форум з економічної історії. В науковому зібранні взяли участь провідні вчені України та Польщі, а також молоді науковці, які обговорили актуальні питання українсько-польських взаємин та розвиток економічних зв’язків у історичному контексті.

Відкриття форуму відбулося у Дзеркальній залі Університету. Ректор ЛНУ ім. Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник привітав усіх присутніх, наголосивши на важливості збереження історичної пам’яті. «Бажаю кожному з вас відчуття величності тієї справи, яку ви робите. Я переконаний, що повернення історичної пам’яті про процеси, зокрема економічного характеру, які відбувалися тут і які досліджують українські та польські науковці, є надзвичайно важливим для того, щоб ми могли розставити всі крапки над «і» та мали повноцінну, повнокровну спільну історію. Вона може роз’єднувати, але нас історія об’єднує. Університет докладає значних зусиль для залучення провідних науковців світу, зокрема польських учених, аби проводити дослідження, які не викликають сумніву», – зазначив Володимир Петрович.

Декан Суспільно-економічного колегіуму Варшавського економічного університету, професор Войцех Моравський приєднався до привітань і підкреслив важливість правильного трактування історії. Він звернув увагу на те, що розуміння української історії допомагає полякам краще збагнути власне минуле, тому проведення такого форуму є особливо актуальним і важливим.

Декан історичного факультету Львівського університету Степан Качараба побажав науковцям плідної праці та гарного відпочинку у Львові. Професор також зазначив, що доповіді учасників форуму будуть опубліковані у польському виданні з наукометричної бази Scopus.

Після урочистого відкриття форуму провідні дослідники польсько-українських взаємин представили свої доповіді. Зокрема, Богдан Гудь розповів про аграрну політику польських урядів на теренах Східних та Південно-Східних воєводств ІІ Речі Посполитої; Войцех Моравський проаналізував діяльність банків Львова у ІІ Речі Посполитій; Володимир Швець представив доповідь, присвячену обліково-аналітичним документам Армії УНР, а Степан Качараба зосередив увагу на економічних передумовах еміграції із Західної України у 1919-1939 рр.

Окрім того, під час наукового зібрання учасники обговорили проблемні питання захисту економічних інтересів селянства у діяльності польських політичних організацій (1919-1926) та важливі аспекти їх господарського життя у контексті політики польського уряду, а також визначили особливості розвитку нафтової промисловості ІІ Речі Посполитої та проаналізували інші важливі питання українсько-польських взаємин першої половини ХХ століття.

Також в рамках форуму відбувся круглий стіл «Суспільно-економічні кризи в ПНР і УРСР: порівняльний аспект».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото