У Львівському університеті відкрили меморіальну дошку на честь Героя України Дмитра Чернявського

21 листопада 2018 року на фасаді економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка урочисто відкрили меморіальну дошку на честь Дмитра Чернявського, Героя Небесної Сотні, Героя України. Студент економічного факультету Дмитро Чернявський віддав своє життя 13 березня 2014 року на майдані Донецька, захищаючи, за покликом сумління, відхід мирних демонстрантів. Він поповнив ряди творців Революції Гідності, які назавжди залишаться в історії Української Держави як лицарі Небесної Сотні.

Авторами меморіальної дошки є відомий львівський скульптор, професор Львівської національної академії мистецтв Ярослав Скакун та архітектори Орест Скоп і Петро Свистун.

Після чину освячення меморіальної дошки, який провели всечесні отці, до присутніх звернувся Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Зокрема, Ректор наголосив, що Дмитро Чернявський є яскравим символом України, який своїм життям втілив ідею єдності нашої держави.

«Революція Гідності – це дійсно велика подія, не стільки з точки зору зміни влади, а з точки зору тих глибинних трансформацій, які відбулися в нашій свідомості. Дмитро Чернявський був скромною молодою людиною, яка стала справжнім Героєм України. Він загинув за нашу державу, прагнучи захистити мирних громадян під час мітингу, покликаного пробуджувати приспану національну свідомість українців. Тобто уже тоді він захистив нас від російського окупанта. Дмитро Чернявський об’єднував нашу державу активною громадянською позицією і всім своїм життям, навчаючись і у Донецьку, й у Львові», – наголосив Ректор.

Також Володимир Мельник зазначив, що подвиг Дмитра Чернявського є прикладом того, що від кожного окремо залежить доля країни. «Це той, на кого слід рівнятися і молодому студенту, і вже сивій людині», – відзначив Володимир Мельник.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка звернувся до батьків Дмитра Чернявського: «Дякую Вам за такого сина. Кожного разу, проходячи тут, ми дивитимемось в очі Герою і запитуватимемо себе: «Чи я зробив усе, що від мене залежить?»  І, напевне, кожен захоче зробити щось на своєму місці, щоб земля, громада, родина гордилася нами».

Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко зазначив, що «великий приклад Дмитра Чернявського є викликом для всіх, хто має можливість жити в незалежній країні і творити цю країну».

Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, згадуючи про Героя України, відзначив його безмежний патріотизм та оптимізм. «Він був одним із лідерів Донецької обласної «Свободи», очолював її прес-службу і загинув як герой, захистивши своїми грудьми українців, які вийшли на мирний мітинг, від російських найманців. Пам’ятаючи про таких великих синів України, як Дмитро Чернявський, про їхню боротьбу, ми таки досягнемо того, заради чого він втратив своє життя», – наголосив Олег Тягнибок.

Спогадами про сина поділилася мати Героя Людмила Чернявська: «Він був дуже добрим, розумним, допитливим і життєрадісним, любив подорожувати. За півтора роки до початку війни він запитував, чи може бути війна із Росією. Я навіть не сприймала це всерйоз. (…) Хочу вірити, що коли біля цієї дошки проходитимуть люди, хтось із них зупиниться і подумає про те, що не варто жити заради того, аби заробити більше грошей, смачніше поїсти, краще відпочити – треба думати про щось більш високе, про те, за що не шкода віддати своє життя».

На завершення усі учасники заходу виконали духовний гімн – «Молитву за Україну».

Нагадаємо, що Дмитро Чернявський народився 5 березня 1992 року в селищі Артемівське Донецької області. Навчався на обліково-фінансовому факультеті Донецького національного університету, після закінчення якого вступив у магістратуру економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка.

13 березня 2014 року на майдані Донецька Дмитро Чернявський зазнав ножового поранення і помер дорогою до лікарні. Похований у Донецьку. Його батьки переїхали до Львова.

20 лютого 2015 року Дмитру Чернявському присвоїли звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото