У Львівському університеті відсвяткували День математика

13 травня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка вже традиційно відзначили День математика. Студенти та викладачі механіко-математичного факультету із задоволенням взяли участь у веселих та жартівливих конкурсах, які довели, що університетське життя не обмежується звичними лекціями та семінарами.

Тематикою дійства були казки Дісней, тому ведучі свята постали в образах Міккі та Мінні з мультфільму про Міккі Мауса, а декана факультету Ігоря Гурана перевтілили у короля, який посвячував першокурсників «у лицарі» – засвідчував їхнє звання студентів «мехмату». Ігор Йосипович привітав присутніх і розповів кілька факультетських жартів, які з точністю передають особливості навчання на механіко-математичному факультеті.

Першокурсники взяли участь у веселих конкурсах, таких як «Ніч перед іспитом» та «Запізнення на пару» й отримали нагоду довести, що вже пристосувалися до часом такого складного, а часом веселого і цікавого університетського життя. Після цього першокурсники виголосили присягу і взяли участь в урочистій посвяті. Під час святкування також відбувся конкурс «Хто зверху», в якому студенти позмагалися з викладачами у кмітливості. Члени Студентської ради факультету підготували сценку «Пригоди Аліси в країні Мехмату» за мотивами реального життя студентів-математиків.

Почесним гостем дійства став доцент Ярослав Притула, якого величають батьком Дня математика. Він згадав студентські роки і наголосив на тому, як ще здавна і дотепер викладачі факультету завжди толерували жарти студентів і самі активно долучалися до них, адже часом без гумору та фантазії важко осягнути навіть складні математичні процеси. Професор Михайло Зарічний зачитав присутнім уривки з «анонімного щоденника першокурсника», в яких автор дотепно описав переживання студента та реалії факультетських буднів. Ще одним учасником дійства став професор Микола Бокало з виступом «Про це та інше», який вразив присутніх чуттєвим танцювальним номером. Мар’яна Мельник від профбюро студентів вручила студентам механіко-математичного факультету відзнаки за вагомі досягнення в науці та спорті.

Упродовж останніх років традиція святкування Дня математика у Львівському університеті об’єднує студентів з різних закладів вищої освіти України. А відтак з такої нагоди до Університету завітали студенти-математики з Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які привітали присутніх чудовими пісенними номерами.

Вітаємо математиків із професійним святом і сподіваємося, що традиція такого жартівливого і невимушеного відзначення Дня математика продовжуватиметься і надалі.