У Львівському університеті науковці обговорюють проблеми онтогенезу рослин

4 жовтня 2017 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття і пленарне засідання IV Міжнародної конференції «Онтогенез рослин у природному та трансформованому середовищі. Фізіолого-біохімічні та екологічні аспекти».

До участі у роботі конференції зголосилися понад 100 вчених із провідних наукових установ України, Німеччини, Австрії, США, Чехії, Білорусі, Польщі, Хорватії, Словаччини і Франції.

Привітав учасників заходу проректор з наукової роботи Університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський, який розповів про історію і сучасність Львівського університету й акцентував увагу на актуальності питань, винесених на обговорення в рамках конференції. З-поміж іншого, Роман Євгенович зазначив, що для України збереження екологічного потенціалу і рослинного середовища є важливою проблемою, зокрема на сході, в зоні проведення АТО, адже після завершення військових дій екосистему доведеться активно відновлювати.

Від імені організаторів конференції з вітальним словом до учасників звернулася завідувач кафедри фізіології та екології рослин, заслужений професор Університету Ольга Терек. Ольга Іштванівна побажала колегам плідної роботи задля подальшого розвитку фітофізіології та успішної реалізації наукових напрацювань.

Заступник декана біологічного факультету Віталій Гончаренко наголосив, що науковці факультету приділяють велику увагу проблемі збереження рослинного середовища, адже у час посилення згубного впливу людини на природу визначення негативних впливів, які шкодять екосистемі, і пошук шляхів їхньої нейтралізації є одним із пріоритетних напрямків світових  наукових досліджень.

Під час роботи конференції учасники розглянули теоретичні і практичні аспекти проблем онтогенезу рослин. Зокрема, йшлося про цілісність рослинного організму та функціональну регуляцію онтогенезу, механізми стійкості рослин до біотичних і абіотичних стресів, фітомоніторинг, фіторемедіацію і вирощування енергетичних рослин на мілітарно забруднених територіях та інше.

Організаторами  IV Міжнародної конференції «Онтогенез  рослин  у  природному  та  трансформованому  середовищі» є Міністерство освіти  і науки України, Львівський  національний університет  імені Івана Франка, Українське товариство фізіологів рослин, Всеукраїнська асоціація біологів рослин, Інститут фізіології рослин і генетики НАН України,  Friends of Lviv University, Inc. (USA) та Австрійська академічна служба обміну  OeAD у Львові.