У Львівському університеті розпочала роботу дев’ята сесія Парламентської асамблеї України та Республіки Польща

3 грудня 2016 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося офіційне відкриття дев’ятої сесії Парламентської асамблеї України та Республіки Польща.

Учасників сесії привітав Ректор Університету, професор Володимир Мельник, наголосивши на тому, що ЛНУ ім. Івана Франка завжди відкритий для проведення заходів, спрямованих на інтеграцію України у співтовариство демократичних держав.

«Наше засідання відбувається у символічний час, адже 25 років тому, 2 грудня 1991 року, Польща першою з-поміж усіх світових держав визнала незалежність і суверенність України. Це символічний знак того, що теперішнє і майбутнє українсько-польських відносин повинно ґрунтуватися на європейських цінностях та взаємоповазі як до історичного минулого так і до нашого спільного майбутнього», – наголосив Ректор Університету.

Також Володимир Петрович висловив переконання, що історичні непорозуміння і трагічні періоди в українсько-польських відносинах не заважатимуть обом країнам розвивати міждержавну співпрацю. «Переконаний, що справжня толерантність можлива тільки в умовах постійного діалогу й інтенсивної співпраці. Тільки тоді, коли ми активніше будемо реалізовувати спільні проекти, досягати спільних цілей на принципах взаємоповаги і взаємної вигоди наша співпраця перестане бути спорадичною і приноситиме велику користь як Україні так і Польщі».

Звертаючись до учасників засідання, міський голова Львова Андрій Садовий, зазначив, що два роки тому Україна «стояла на межі – бути чи не бути». «Ми потрапили під атаку російської агресії. В такі моменти ти дуже добре розумієш хто є хто, усвідомлюєш, хто твій справжній друг, а хто вдає, що він друг. Вірю, що сьогоднішня дискусія буде давати чіткі відповіді на ці питання, а фундаментом дискусії буде гідність: гідність поляків, гідність українців, гідність народів», – наголосив Андрій Садовий.

Заступник Голови Верховної Ради України, співголова української частини Асамблеї Оксана Сироїд у своєму вітальному слові акцентувала увагу на проблемах, перед якими сьогодні постає усе світове співтовариство. За словами Оксани Сироїд, збройна та інформаційна агресія, встановлення окупаційних режимів – типова політика сучасної Росії. Найбільшою проблемою, за словами заступника Голови ВР, є те, що сьогодні жодна країна не має відповіді на питання, що робити, якщо вони стануть наступною мішенню Росії?»

«Зараз ми чітко бачимо, що світ готовий визнавати і приймати лише те, проти чого не заперечує Росія. Ми мусимо розуміти причини такої ситуації і шукати шляхи виходу з неї, бо інакше й далі перебуватимемо у цій пастці», – наголосила Оксана Сироїд, висловивши також сподівання, що саме активна співпраця України та Польщі дозволить знайти вихід із ситуації, яка сьогодні склалася у світі.

Також учасників заходу привітав віце-маршалек Сейму Республіки Польща, співголова польської частини Асамблеї Ришард Терлецький, який наголосив, що зараз Європа повинна активніше об’єднуватись для захисту і підтримки безпеки на континенті.

Надалі учасники дев’ятої сесії Парламентської асамблеї України та Республіки Польща розглянули тему безпекового двостороннього співробітництва і необхідності консолідації зусиль для протидії російській агресії та обговорили роль обох парламентів в утвердженні порозуміння між українським та польським народами.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото