У Львівському університеті студенти з 30 країн світу моделюють роботу Організації Об’єднаних Націй

6 квітня 2017 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося офіційне відкриття конференції молодіжної моделі ООН (МООН). В рамках заходу упродовж трьох днів студенти з 30 країн світу розглядатимуть перспективи використання науки, технологій та інновацій для сталого розвитку.             Під час офіційного відкриття до учасників конференції звернувся Ректор ЛНУ ім. Івана Франка, професор Володимир Мельник, який розповів іноземним гостям про історію, досягнення та місію Львівського університету.              «Університет є структурою, яка завдяки органічному поєднанню багатовікових академічних традицій та сучасних досягнень науки і техніки забезпечує сталий розвиток нашого регіону та українського суспільства», – сказав Володимир Петрович.             Вибір місця проведення конференції Ректор Університету назвав виявом підтримки молоді з усього світу боротьби, яку веде Україна проти російського агресора.             «Наші студенти були серед тих, хто революційно і безстрашно виступив за європейський вибір України, генерувавши у такий спосіб демократичні ідеї новітнього суспільства. Студенти та випускники Львівського університету віддали свої життя за європейські цінності та ідеали, а тому сьогодні ваша підтримка надзвичайно важлива для усього українського народу», – звернувся до учасників засідання Володимир Мельник.

Перший заступник голови  Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський зазначив, що основним вектором сучасних міжнародних відносин є забезпечення безпеки і миру у світі.

«Сьогодні Україна, як і світова спільнота, зіштовхнулася із проблемою безпеки. Тому важливо, що наша країна у боротьбі з російською агресією відчуває підтримку ООН. У майбутньому ви представлятимете свої країни на міжнародній арені і спільно обстоюватимете безпеку у світі. Тому дуже важливо, аби ви напрацьовували різноманітні шляхи вирішення конфліктних ситуацій», – наголосив Ростислав Замлинський, звертаючись до молоді.

Зазначимо, що упродовж роботи конференції близько 120 представників з 30 країн світу працюватимуть у комітетах, де вони з різних перспектив самостійно досліджуватимуть перспективи використання науки, технологій та інновацій для сталого розвитку. Зокрема, працюватимуть такі комітети: комітет з питань безпеки, рада безпеки майбутнього (криза), економічна та соціальна рада, рада з прав людини, програма розвитку ООН, український комітет.  Організатори переконані, що завдяки конференції учасники матимуть змогу удосконалити вміння публічних виступів, покращити дослідницькі, дискусійні здібності та критичне мислення, що забезпечить молодь міцною базою для успішної політичної чи дипломатичної кар’єри.«МООН має власну історію і традиції, а також прославлену репутацію у світі. Такі конференції вже відбувалися в Оксфорді, Кембриджі, Гаазі, Будапешті… Промови офіційних представників ЄС та інших важливих політиків доводять, що конференції МООН мають доволі високий статус», – зазначила напередодні співорганізатор конференції Катерина Ломакович.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото