У Львівському університеті триває ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії

Понад півсотні студентів-хіміків з 22 університетів України з’їхалися до Львова на ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хімія», який уже вп’яте проводять на базі Львівського національного університету імені Івана Франка. 11 квітня 2018 року урочисте відкриття олімпіади відбулося на хімічному факультеті Університету, де власне і будуть проведені два тури цього студентського наукового форуму (виконання тестових завдань та виконання завдань на виявлення рівня теоретичних знань з базових і спеціальних дисциплін).

Студентів-хіміків з 13 класичних і 9 педагогічних університетів нашої країни радо вітали відомі українські вчені – голова оргкомітету з проведення олімпіади, проректор з наукової роботи ЛНУ ім. Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський, голова журі ІІ етапу олімпіади, завідувач кафедри органічної хімії Львівського університету, професор Микола Обушак та член журі, в.о. завідувача кафедри органічної хімії Донецького національного університету імені Василя Стуса, доктор хімічних наук Олена Швед.

«Всі, хто сьогодні тут зібрався, – звертаючись до студентів, зазначив Роман Гладишевський, – вже є переможцями, адже ви вибороли право представляти на державному рівні класичні та педагогічні університети з усієї України. Саме в університетському середовищі гартується майбутня інтелектуальна еліта. Тут робили свої перші кроки визнані наукові авторитети, і саме сюди повертаються сформовані фахівці, щоб передати свій досвід і свої знання початківцям. Щоб стати сильною й авторитетною країною світу, Україна повинна посісти передові позиції в сфері науки і технологій. Сьогодення ставить непрості завдання перед науковцями, зокрема перед хіміками, основне з яких – розробка нових функціональних матеріалів, вимогами до яких є ефективність, економічна доцільність, екологічна безпека. Відтак нашим пріоритетом стає цілковита інтеграція в міжнародний науковий і технологічний простір, використання сучасних методів і підходів, здатність до сприйняття нових ідей і критична оцінка популярних тенденцій».

Голова журі ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії, доктор хімічних наук Микола Обушак наголосив на славних традиціях студентських хімічних олімпіад, які дали путівку у велику науку багатьом авторитетним вченим.

«Дивлячись на список учасників, я зауважив, що цього року є багато нових імен. При цій нагоді я хотів би згадати тих студентів, які були призерами наших попередніх олімпіад. Серед найяскравіших її учасників – вихованець Львівського університету Андрій Нещадін, який двічі перемагав на Всеукраїнських і двічі поспіль ставав переможцем Міжнародних студентських олімпіад з хімії. Крім нього, це і Олег Бородін з Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, і Роман Діденко з Київського національного університету імені Т. Шевченка, і Ігор Чернюх із Львівського національного університету імені Івана Франка, і «ветеран» олімпіадного руху Сергій Кохан із КНУ імені Т. Шевченка… Більшість із них сьогодні є активними молодими вченими, чиї прізвища добре відомі читачам найавторитетніших українських та міжнародних наукових журналів. Сьогодні – ваша черга підтримати ці добрі традиції», – наголосив Микола Дмитрович, звертаючись до студентів із вітальним словом.

Від науковців, які входять до складу журі ІІ етапу олімпіади, виступила доктор хімічних наук, в.о. завідувача кафедри органічної хімії Донецького національного університету імені Василя Стуса Олена Швед. «Вже п’ятий рік наша олімпіада проходить на гостинній Львівщині, у Львівському університеті, і за цей час сформувалися хороші традиції проведення таких заходів. Я впевнена, що всі учасники відчувають добре ставлення і позитивну налаштованість господарів, а також можуть належно оцінити добру організацію олімпіади. Тому бажаю, щоб ці традиції отримали своє продовження і цього року, а найкращі студенти змогли довести свою першість у цьому змаганні».

Урочисте відкриття завершили Ірина Волошин, голова профбюро студентів хімічного факультету Львівського університету, та Григорій Дмитрів, заступник декана хімічного факультету, доцент кафедри неорганічної хімії Університету, секретар оргкомітету олімпіади, які ознайомили студентів з процедурами і послідовністю проведення наукових, культурно-мистецьких та розважальних заходів, що передбачені для учасників ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії.

Завершиться олімпіада нагородженням переможців 13 квітня 2018 року.