У Львівському університеті тривають масштабні ремонтно-реставраційні роботи (оновлено)

Провести ремонт та реставрацію головного корпусу Львівського університету, а також навчальних корпусів факультету міжнародних відносин, економічного факультету та інших будівель – такі амбітні плани уже найближчим часом планують реалізувати у ЛНУ ім. Івана Франка.

Зокрема, уже понад місяць тривають гідроізоляційні роботи, завданням яких є укріпити й убезпечити від руйнування фундамент головного корпусу Львівського університету. Наразі роботи розпочали зі сторони вулиць Університетської та Листопадового Чину, а також у внутрішніх двориках головного корпусу. У найближчих планах – охопити весь периметр історичної будівлі, яка є перлиною всього архітектурного ансамблю Львова.

Проректор з адміністративної та господарської роботи Львівського університету Василь Курляк зазначив, що роботи тривають без особливих труднощів, проте є і перешкоди, з якими стикаються ремонтні бригади.

«Коли ми дійшли до триметрової глибини, почали підходити води четвертинного водоносного горизонту, які доводиться періодично відпомповувати для того, аби змогти провести ремонтні роботи якісно», – зазначив Василь Курляк.

За словами проректора, така ситуація ще раз доводить правильність висновків «Геотехнічного інституту», зокрема, щодо неможливості спорудження підземного паркінгу поблизу головного корпусу Львівського університету – на території Парку імені Івана Франка.

Повністю гідроізоляційні роботи, при умові належного фінансування, мають намір завершити до 2019 року. Надалі, за словами проректора, планують розпочати реставраційні роботи вікон і дверей та фасадів головного корпусу. В проекті передбачено також ремонт дахів та внутрішніх двориків навчального корпусу.

Нагадаємо, що ремонт пам’ятки архітектури здійснюють в рамках державного інвестиційного проекту, який передбачає виділення понад 80 мільйонів гривень на реставрацію головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка. Кошти на реалізацію проекту Університет отримуватиме впродовж 2018-2019 років.

Також додамо, що зараз в навчальному корпусі факультету міжнародних відносин (вул. Січових Стрільців,19) проводять повну реконструкцію фасадів внутрішнього подвір’я та заміну бруківки. В рамках цього проекту, який реалізовують за кошти державного бюджету, ремонтні роботи невдовзі завершаться.

Окрім того, тривають активні роботи у приміщенні навчального корпусу економічного факультету (проспект Свободи, 18). Зараз там упорядковують структурну кабельну мережу, встановлюють мережу Wi-Fi, проводять ремонт навчальних приміщень та коридорів тощо. Безперечно важливим аспектом функціонування корпусу економічного факультету у новому навчальному році стане креативний простір для студентів – «Open Space», про створення якого уже давно клопотала університетська молодь. Усі необхідні ремонтні роботи у кабінеті, відведеному для студентського дозвілля й неформального навчання,  фактично уже завершені.

Зазначимо, що масштабні ремонтно-реставраційні роботи проводять і в інших навчальних корпусах Львівського національного університету імені Івана Франка. Зокрема, йдеться про ремонт корпусів географічного факультету (вул. Дорошенка, 41), геологічного та біологічного факультетів (вул. Михайла Грушевського, 4), факультету педагогічної освіти (вул. Туган-Барановського, 7), факультету журналістики (вул. Генерала Чупринки, 49), та Наукової бібліотеки Львівського університету (Драгоманова, 5). Сума, виділена на ці роботи з державного бюджету України на 2018 рік, становить понад 12 мільйонів гривень.

Додамо, що динаміку ремонтно-реставраційних робіт упродовж останніх двох тижнів можна простежити у фотогалереї.