У Львівському університеті відбулася Міжнародна студентська конференція «Актуальні питання лінгвістики, світової літератури та художнього перекладу»

20-21 квітня 2018 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася щорічна Міжнародна студентська конференція факультету іноземних мов «Актуальні питання лінгвістики, світової літератури та художнього перекладу». Учасники конфренції з України (Львова, Києва, Хмельницького, Маріуполя, Острога) та зарубіжних країн (Австрії, Греції, Польщі) виголосили понад 100 наукових доповідей.

Від імені декана факультету іноземних мов Володимира Сулима конференцію відкрила заступник декана з наукової роботи доцент Ліна Глущенко, наголосивши на перспективності наукової роботи студентів.

«Конференція підсумовує наукову роботу студентів факультету у 2017 році, демонструє рівень наукових досліджень і є справжнім святом студентської наукової роботи – невід’ємної частини навчання в Університеті», – наголосила Ліна Михайлівна.

Окрім того, заступник декана згадала про етапи наукового зростання студентів факультету: перший досвід у МАН, підготовку рефератів на молодших курсах, написання курсових та магістерських робіт, можливість отримувати наукові консультації найкращих вчених факультету та продовжити дослідницьку роботу в аспірантурі.

Від професорсько-викладацького складу учасників конференції привітала завідувач кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура, академік ВШ України, професор Роксолана Зорівчак. Роксолана Петрівна зробила екскурс в історію факультетської науки, наголосивши на істинних наукових цінностях та глибинних дослідженнях, які проводять вчені-лінгвісти.

«Не варто шукати легких шляхів у науці, адже мати успіх у будь-якій галузі може тільки той, хто розуміє, що історія і мова – це надійні обереги народу, які потрібно знати», – зазначила Роксолана Петрівна.

Надалі Ліна Глущенко детально розповіла про підсумки наукової роботи студентів у 2017 році, проаналізувавши динаміку зростання кількісних показників публікацій (статей, перекладів), стабільно високий рівень наукової активності студентів факультету, а також звернула увагу на резерви підвищення ефективності студентської наукової роботи. Відзначивши переможців і призерів всеукраїнських інтелектуальних змагань, які відбувалися у 2017 та 2018 роках, Ліна Михайлівна наголосила, що студенти «продемонстрували вміння критично опрацьовувати наукову літературу, систематизувати, аналізувати, узагальнювати мовні факти та обстоювати свої погляди в науковій дискусії». Підсумовуючи, заступник декана наголосила на академічній мобільності та стажуваннях студентів закордоном як засобі входження у Європейський науковий простір.

Щиро й зворушливо українською мовою привітав колег із початком роботи конференції студент Віденської вищої педагогічної школи Кристоф Бауер, який у рамках програми «Еразмус» перебуває як студент-практикант на кафедрі міжкультурної комунікації та перекладу.

На пленарному засіданні виступили з доповідями студент ІV курсу кафедри перекладознавства та констрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура Сергій Малайко та аспірантка кафедри французької філології Наталія Кузик. Після виголошення доповідей відбулася жвава дискусія, у якій взяли участь студенти та викладачі факультету.

Надалі учасники конференції продовжили роботу за такими тематичними напрямами: дериватологія, дискурсознавство, контрастивна лінгвістика, лексична семантика, лінгвопрагматика, лінгвостилістика, лінгвокраїнознавство, міжкультурна комунікація, фразеологія, історія художнього перекладу, теорія та практика перекладу, генологія, теорія та історія літератури.

Світлини: Миколи Масинця Більше фото