У Львівському університеті відбулося Пленарне засідання XXIX Наукової сесії Наукового товариства ім. Шевченка

31 березня 2018 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося Пленарне засідання XXIX Наукової сесії Наукового товариства ім. Шевченка. Участь у засіданні взяли Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха, проректор з наукової роботи ЛНУ ім. Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський, представники місцевої влади, провідні вчені з різних сфер наукового життя нашої країни.

У вступному слові голова НТШ в Україні, академік НАН України Роман Кушнір зазначив, що Березнева сесія Товариства «це не тільки певний підсумок зробленого, оцінка наукових і видавничих здобутків та обговорення подальших планів праці, але й доказ важливості та міцності нашої спільноти. Цьогорічна ХХІХ наукова сесія НТШ пройшла достатньо організовано, про що свідчить сформована її програма. Загалом у нас працює 36 комісій з різних наукових напрямків, в Україні налічується 19 осередків Товариства. Сесія передбачала засідання 35 комісій у Львові, де виголошено біля 330 наукових доповідей, які готували майже 370 членів НТШ. У десяти осередках Товариства заслухано понад 440 доповідей, до підготовки яких залучалося біля 510 членів нашого Товариства».

Зазначимо, що під час пленарного засідання XXIX Наукової сесії НТШ голова Товариства вручив директорові департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомирі Мандзій сертифікат на передачу 1-3 томів Енциклопедії «Наукове товариство імені Шевченка» в рамках реалізації проекту «Поповнення бібліотечних фондів шкіл Львівщини».

Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка. У вітальному слові очільник області відзначив важливий внесок НТШ у розбудову незалежності України та наголосив на тих викликах, які сьогодні стоять не лише перед науковим середовищем, а й перед усім суспільством. «Сьогодні ми маємо боєздатну армію, яка спроможна мобілізуватись у найкоротші терміни та захистити українських громадян. Також сьогодні ми маємо завдання вибудувати дієздатні та професійні інституції української держави і тут важлива допомога зі сторони наукової спільноти. Ваші думки та переконання необхідні суспільству, адже від нашої активної позиції та участі в суспільному житті залежить майбутнє України», – наголосив Олег Синютка.

У межах засідання свої доповіді презентували Михайло Шалата «Тарас Шевченко у вічності» (Дрогобич), Сергій Світленко «Козаколюбство у поетичній творчості Тараса Шевченка» (Дніпро), Микола Литвин «Західно-Українська Народна Республіка в контексті європейської геополітики» (Львів), Іван Монолатій «Станіславський період в історії Західно-Української державності (1918–1919 рр.)» (Івано-Франківськ), Григорій Никифорчин «Олег Романів – життя у сродній праці (до 90-річчя від народження)» (Львів) та Наталія Хобзей «Олекса Горбач – лінгвіст, енциклопедист, видавець… (до 100-річчя від народження)» (Львів).

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото