У Львівському університеті відбулося засідання Комітету асоціації між Україною та ЄС

17 вересня 2018 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося спільне засідання Комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом. Це восьма зустріч депутатів Верховної Ради України та колег з Європейського парламенту, метою якої є обговорення ключових аспектів імплементації угоди про асоціацію, економічних і соціальних проблем на шляху євроінтеграції та питань транскордонного співробітництва і міжнародної допомоги Україні у протидії російській агресії.

Комітет асоціації між Україною та ЄС засідав спільно із Комітетом з питань європейської інтеграції Верховної Ради України. Участь у засіданні взяли співголови Комітету асоціації – Микола Княжицький  з українського боку та Даріуш Розатті з європейського,  а також голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, депутати Європарламенту, народні депутати України, керівництво області, громадській діячі, науковці.

Ініціатором проведення спільного заходу  у Львові  виступила  народний депутат України Оксана Юринець, яка представляє у парламенті львівський  мажоритарний округ.  За її словами,  дуже важливо, що засідання відбулося саме у Львові,  в регіоні, який лідирує за кількістю залучених коштів з ЄС на реалізацію проектів із транскордонного співробітництва. Відтак європейські колеги змогли безпосередньо ознайомитися із головними здобутками, яких вдалося досягти в рамках співпраці України та ЄС, а також почути  з перших вуст про значення, яке має для нашої держави інтенсивна міжнародна взаємодія з Європейським Союзом.

«Важливо, що з часу нашого останнього засідання ми маємо нові результати впровадження реформ в Україні. Об’єднані територіальні громади, яких більшає, законодавство, яке ми змінюємо у відповідності до європейського. Тут можу навести як приклад наш із колегами законопроект №6085 про транскордонне співробітництво. Важливо також, що у Львові ми сіли за круглий стіл із нацменшинами. Депутати із Європарламенту мали змогу відверто обговорити із ними болючі питання. Серед них і мовне», – зазначила Оксана Юринець.

Співголова Парламентського комітету Україна ЄС Даріуш Розатті, розповідаючи про мету засідання, також відзначив вагомий прогрес у процесі реформування окремих сфер життя в Україні.

«Наше завдання, перебуваючи тут, подивитись, як виконується договір про асоціацію. І мушу визнати, що ми бачимо значний прогрес у виконанні деяких рекомендацій. Ваші успіхи в проведенні реформ вражають. Окрім того, приємно відчувати проєвропейські настрої. Очевидно, що ви розумієте переваги співпраці з ЄС та можливості від такої співпраці для своєї країни», – зазначив Даріуш Розатті.