У Львівському університеті відбувся Міжнародний інформаційний день програми Європейського Союзу Еразмус+ для ВНЗ

Понад 250 учасників з України та 19 країн Євросоюзу взяли участь у Міжнародному інформаційному дні програми Еразмус+ для ВНЗ, що відбувся 21 жовтня 2016 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка.

Організаторами заходу є Національний Еразмус+ офіс в Україні (проект ЄС) спільно з Львівським національним університетом імені Івана Франка, у тісній співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні та за підтримки Міністерства освіти і науки України і Виконавчого агентства ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури.

Під час відкриття Міжнародного інформаційного дня програми Еразмус+ для ВНЗ директор проекту ЄС «Національний Еразмус+ офіс в Україні» Світлана Шитікова наголосила на тому, що сьогодні українським вишам як ніколи важливо брати участь у програмах Євросоюзу, адже це підвищує авторитет країни на міжнародній арені.

«Ми прагнемо миру і хочемо жити в суспільстві, яке працює на благо країни, зокрема робить українську освіту конкурентноспроможною і якісною. Сьогоднішній захід є прикладом успішного руху в напрямку модернізації вищої освіти, а його учасники – уже є лідерами, адже мають унікальну можливість відновити або налагодити співпрацю з університетами європейських країн та країн-партнерів Еразмус+», – зазначила Світлана Шитікова.

Учасників Міжнародного інформаційного дня привітав Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник. Особливі слова вдячності він висловив Міністерству освіти і науки України за розвиток міжнародної співпраці у сфері вищої освіти.

Ректор також наголосив, що Львівський університет має значний досвід участі у проектах Євросоюзу. «Уже понад 20 років Університет тісно співпрацює із Національним Еразмус офісом в Україні. Студенти, науковці та працівники Університету охоче беруть участь у проектах, які мають на меті активізувати євроінтеграційний дискурс, сприяти досконалості євроінтеграційних студій, залучати вищі навчальні заклади до дослідження євроінтеграційних процесів та поширення ідей Об’єднаної Європи», – підкреслив Ректор, зазначивши, що академічна спільнота ЛНУ ім. Івана Франка має намір і надалі активно працювати над втіленням не тільки програм індивідуального партнерства, але й інституційних проектів, які дадуть можливість інтенсифікувати наукові дослідження за пріоритетними напрямами.

«До прикладу, 2014 року співробітники факультету міжнародних відносин виграли 2 проекти Жана Моне (Роман Калитчак, доцент кафедри міжнародних відносин та дипломатичної служби Модуль «Субнаціональний вимір ЄС» та доцент кафедри європейського права Оксана Головко-Гавришева Модуль «Літні курси з Європейського права та політики»); у 2015 році Університет виграв один проект Еразмус+ КА2 – Розвиток потенціалу вищої освіти «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій» (Координатор проекту – Вроцлавська політехніка, Республіка Польща, Керівник від Університету – Кухарський Віталій Михайлович – проректор Університету)», – розповів Ректор.

Він зауважив, що в лютому 2016 року Львівський національний університет імені Івана Франка під час цьогорічного конкурсу долучився до 22 проектних пропозицій, поданих консорціумами університетів-партнерів, в одному проекті Університет виступив координатором проекту.

Додамо, що за результатами конкурсу, оголошеного в серпні 2016 року, факультет педагогічної освіти став учасником проекту Еразмус+ КА2 «Удосконалення педагогічної освіти для прикладного навчання в галузі професійної освіти» («Improving teacher education for applied learning in the field of vocational education» [ITE-VET] – Coordinator: Universitat Konstanz [UKON], Konstanz, Germany – (Координатор проекту – Університет Констанц, м. Констанц, Німеччина, Керівник від Університету – Герцюк Дмитро Дмитрович – декан факультету педагогічної освіти). Також у 2016 р. співробітник факультет управління фінанси та бізнесу Василь Зеленко виграв ще один проект Жана Моне Модуль «Економіка в європейській інтеграції: внутрішні виклики і зовнішній вимір»

«Починаючи з 2015 року, триває робота щодо підготовки заявок на проекти Еразмус+ КА1 – індивідуальна кредитна мобільність. Університет виграв конкурси разом із більш, ніж 30 університетами зі 17 країн Європейського Союзу (Австрія, Болгарія, Греція, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Польща, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія). У рамках цих угод понад 50 здобувачі вищої освіти Університету отримали гранти на навчання в партнерських університетах у другого семестрі 2015/2016 н.р., серед яких 29 студентів бакалаврату, 16 магістрів та 7 аспірантів. 22 викладачі та співробітники Університету взяли участь в мобільності (1-2 тижні), де прочитали лекції та пройшли стажування в університетах-партнерах. Уже в першому семестрі 2016/2017 н.р. близько 50 студентів поїхали на семестрове навчання та 7 викладачів та співробітників Університету планують свою мобільність за проектами Еразмус+ КА1», – поінформував присутніх керівник вишу.

Керівник відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України Ганна Новосад переконана, що участь університетів у міжнародних проектах є «важливою задля реформування вищої освіти в Україні».

«Варто відзначити, що українські установи завжди активно беруть участь у європейських проектах. Утім, варто сфокусуватися на конкретних питаннях і визначити пріоритети в інтересах держави», – вважає менеджер проектів розвитку потенціалу вищої освіти Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних заходів і культури (ЕАСЕА, Брюссель, Бельгія) Пійя Хайнамакі.

Під час інформаційної сесії представники національних Еразмус+ офісів провели консультації щодо актуальних напрямів співпраці в рамках програм Європейського Союзу. Учасникам також представили структуру програми Еразмус+, спрямованої на підтримку проектів, партнерства, заходів і мобільності у сфері освіти, підготовки, молоді та спорту; розповіли про правила участі українських вищих навчальних закладів у конкурсах програми за напрямом «Розвиток потенціалу вищої освіти» (колишня програма Темпус); надали рекомендації щодо підготовки проектних заявок.

Зазначимо, що цьогоріч у Міжнародному інформаційному дні беруть участь представники Національних команд експертів із реформування вищої освіти, Національних Еразмус+ офісів та університетів із країн-учасників програми Еразмус+ з 4 регіонів та 5 держав-членів Європейського Союзу: країн Західних Балкан, Східного партнерства, Середземномор’я, Середньої Азії; професори з Австрії, Німеччини, Польщі, Франції, Швеції.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото