У Львівському університеті відкрили Національний контактний пункт програми «Горизонт 2020»

За сприяння Міністерства освіти і науки України 18 жовтня 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся інфодень Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

Національний координатор національних контактних пунктів, начальник відділу міжнародного науково-технічного співробітництва Міністерства освіти і науки України Стелла Шаповал зазначила, що  «Horizon 2020 – є найбільшою програмою Європейського Союзу, спрямованою на фінансування досліджень та інноваційних розробок. Її бюджет на 7 років (з 2014 по 2020 рік) становить 80 млрд. євро».

За словами координатора, ця програма є фінансовим інструментом, спрямованим на забезпечення конкурентоспроможності Європи у світі.

Стелла Шаповал привітала академічну спільноту з відкриттям на базі Львівського університету Національного контактного пункту програми «Горизонт 2020» .

Детальніше про напрями роботи контактного пункту розповіла його координатор Оксана Заремба.  Вона зазначила, що вектор діяльності пункту буде спрямований у двох тематичних площинах: «Майбутні та новітні технології» й «Інклюзивне, інноваційне та розумне суспільство».

Представлючи робочу програму «Горизонт 2020», Оксана Заремба закцентувала увагу на тематичному напрямі «Майбутні та новітні технології», що передбачає діяльність трьох взаємодовнюючих складових: FET Open, FET Proactiv і FET Flagships.

Додамо, що FET Open передбачає фінансування проектів на нові ідеї для принципово нових технологій майбутнього, які зараз перебувають у процесі розробки. FET Proactive сприяє створенню нових наукових спільнот шляхом залучення дослідників із різних дисциплін для спільної роботи над новими технологіями. Окрім досліджень, діяльність FET Proactive включає генерування дослідницької дорожньої карти окремих наукових областей, розробку відповідних навчальних матеріалів, а також поширення результатів дослідження для підвищення загальної поінформованості  про переваги нових технологій. FET Flagships – це великомасштабні довгострокові науково-дослідні ініціативи для вирішення грандіозних наукових і технологічних завдань. Метою таких проектів є перетворення наукові досягнення в конкретні інноваційні  можливості, що сприятимуть зростанню промисловості та вирішенню деяких з основних соціальних проблем, з якими стикається Європа сьогодні.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото