У Львівському університеті започаткували конкурс із китайської каліграфії

У Львівському національному університеті імені Івана Франка 16 листопада 2016 року відбувся перший конкурс із китайської каліграфії серед студентів І-ІІ курсів спеціальності «Китайська мова та література».

З вітальним словом звернулась до студентів заступник декана філологічного факультету, викладач китайської мови Ірина Яремчук.

«Це перший конкурс із китайської мови в нашому Університеті. 2015 року було відкрито спеціальність «Китайська мова та література».  Однак історія та традиції сходознавства у Львівському університеті – дуже давні», – зазначила Ірина Яремчук і детальніше розповіла про розвиток сходознавства та китаїстики у ЛНУ ім. Івана Франка.

Науковець зосередила увагу на основних віхах історії львівської орієнталістики та на постатях, які її творили: «1938 році в Інституті сходознавства при гуманітарному факультеті Львівського університету працювало дев’ять кафедр, на яких викладали 36 східних мов. Та з 1939 року західноукраїнські землі увійшли до складу УРСР, а незабаром Друга світова війна й окупація надовго зупинили розвиток сходознавства. Його відновлення почалось у другій половині 50-х років: індолог і китаїст  М. Кнороз (1911-1984) викладав санскрит та китайську на історичному та філологічному факультетах, залучивши до цього І. Сайдаковську, а до викладання арабської та перської мов – Я. Полотнюка».

За словами Ірини Яремчук, викладання китайської мови було відновлено 2013 року. «За сприяння Посольства Китайської Народної Республіки до Університету було скеровано викладача китайської мови Лю Шаофея, а відтак відкрили групи з вивчення китайської мови для викладачів і студентів. Це стало передумовою до створення спеціальності «Китайська мова та література». Перший набір студентів на цю спеціальність відбувся у 2015 році», – зауважила заступник декана.

Ініціаторами й організаторами конкурсу з китайської каліграфії є викладачі кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича: Ван Сяоюй, Чжан Дань, Ірина Яремчук.

Студенти першого та другого курсів змагались у написанні китайських ієрогліфів. За підсумками конкурсу журі визначило переможців. Найкращим каліграфістам вручили грамоти та призи.

Після завершення офіційної частини конкурсу студентка із Шанхайського університету іноземних мов Сюй Сінен продемонструвала присутнім мистецтво традиційної китайської каліграфії, а студент Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка Дай Гуозіє прочитав поезію «Shui Diao Ge Tou · Ming Yue Ji Shi You». А відтак, усі зацікавлені мали змогу поглибити свої знання про Китай і китайську культуру.

Світлини: Олександри Чури Більше фото