У Науковій бібліотеці розпочав роботу VІ Львівський бібліотечний форум

ХХІІ «Форум видавців» у Львові пропонує видавцям, читачам і книголюбам понад тисячу традиційних і новаторських книжково-культурних заходів. Цьогорічну низку акцій Форуму – зокрема в книгозбірні Франкового університету – розпочато з відкриття VІ Львівського бібліотечного форуму (8–12 вересня 2015 р.).

8 вересня 2015 року в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка урочисто розпочав роботу VI Бібліофорум, який з ініціативи Української бібліотечної асоціації згуртував представників влади, книговидавців, науковців, спеціалістів бібліотечної справи та просто книгоманів під гаслом: «Бібліотек@ – стратегія розвитку». Модератори засідання: кандидат педагогічних наук, директор Інституту післядипломної освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко, доктор історичних наук, координатор програми «Американські центри» Посольства США в Україні, віце-президент УБА Валентина Пашкова, кандидат історичних наук, доцент Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», виконавчий директор УБА Ярослава Сошинська – привітали численних учасників цьогорічного форуму, побажавши плідної праці та консенсусу в ході обговорень складних питань сьогодення.

Директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка, кандидат історичних наук Василь Кметь у короткому вітанні також наголосив на важливості та вагомості щорічного Бібліофоруму, на якому спільними зусиллями вирішують складні та суперечливі проблемні питання, шукають відповіді на болючі виклики часу. Із вітальним словом виступили й гості – колеги-бібліотекарі з Литви.

Центральною доповіддю на пленарному засіданні був виступ кандидата економічних наук, декана Києво-Могилянської бізнес-школи Олександра Саврука на тему: «Природа сучасної стратегії». З науковою скрупульозністю та у зрозумілій формі водночас було розкрито стратегію розвитку суспільства, алгоритм формування, утвердження та занепаду суспільних «правил гри», зокрема особливий акцент зроблено на вагомості праці спеціалістів інформаційно-гуманітарної сфери, які формують її нову парадигму. У цьому світлі роль бібліотекарів набуває оновленого значення – у руслі створення й імплементації нових персональних смислів (концептів), які мають прийти на зміну нав’язаним ззовні планам-схемам. Модель «від компенсації – до створення» – найбільш плідна перспектива розвитку українського суспільства, власне конструктивна візія майбутнього, яке нам саме нині належить сформувати.

Президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко у своєму виступі «Стратегія розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року» закцентувала увагу на відчутних потребах якісних змін сучасних бібліотек, зокрема щодо обговорення цінності бібліотек у суспільстві, формування цілей і завдань трансформації бібліотек, вироблення спільної платформи для запровадження реформ у бібліотечній галузі України. Основою доповіді стало представлення та обговорення основних положень проектів документів, розроблених робочою групою, створеною при Міністерстві культури України (у складі якої працювали експерти від УБА) та опублікованих у вигляді окремого видання: Матеріали до стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України» (К.: УБА, 2015).

Секційні засідання та акції VІ Львівського бібліотечного форуму відбуватимуться упродовж 8–12 вересня 2015 року в інших бібліотеках і культурних інституціях міста Львова. Запрошуємо колег-бібліотекарів і наших читачів взяти участь у заходах в рамках Бібліофоруму-2015.

Світлини: Ірини Кузьми Більше фото